Tahir Elçi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır'da düzenledikleri basın açıklamasından sonra terör örgütü ile güvenlik güçlerinin çatışmasının ortasında kalarak ölen Tahir Elçi, son yolculuğuna uğurlandı

Tahir Elçi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır'da  düzenledikleri basın açıklamasından sonra terör örgütü ile güvenlik güçlerinin çatışmasının ortasında kalarak ölen Tahir Elçi, son yolculuğuna uğurlandı


Diyarbakır'da tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaparken polis ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için tören başladı. 
 
Tahir Elçi’nin tabutunun üzerine Diyarbakır Barosu’nun amblemi olan bir örtü serildi.


 

Tahir Elçi'nin cenazesi Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Morgu'ndan alındı. Törene 80 ilin baro başkanları cübbeleriyle katılırken, hastanenin bahçesinde yoğun kalabalık dikkat çekti.
 
Elçi'nin cenazesi Koşuyolu Parkı içindeki İnsan Hakları Anıtı'na götürüldü, burada bir tören düzenlendi. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu bir çok kişinin yaptığı konuşmalarının ardından Elçi'nin naaşı kalabalık kortej eşliğinde defnedileceği Yenikapı Mezarlığı'na götürülüyor. 

 
Bu arada, cenaze töreninin düzenleneceği alanlarda ve bu alanlara çıkan yollarda alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. 
 
Tahir Elçi, şehirdeki Yeniköy Mezarlığı'na defnedilecek. Elçi, HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'in annesi Azize ve ağabeyi Abdulaziz Baydemir'in mezarları yanına defnedilecek. Polis, cenazenin götürüleceği yol üzerinde ve mezarlık çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE