TCDD En Az Lise Mezunu 295 Personel Alımında Sona Gelindi!

TCDD personel alımı yapacağını Aralık ayının ilk haftasında belirtmişti. Toplamda 295 kişi alınacak olup başvurularda ise son güne gelindi. Başvuru şartları ve diğer detaylar ilanın devamında yer almaktadır.

TCDD En Az Lise Mezunu 295 Personel Alımında Sona Gelindi!

TCDD Devlet Personel Başkanlığı sitesinde personel alım duyurusu yayımlamıştı. Yapılan duyuruya göre TCDD bünyesine farklı kadrolarda toplamda 295 kişilik boş pozisyon ile personel alımı gerçekleştirecek.Alımlar en az lise mezunu personel alımı şeklinde yapılacak olup, adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları zoruldur. Alım duyurusu ilk önce Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olup, Devlet Personel Başkanlığının duyurusunda İş talebinin 12 Aralık 2017 tarihinde Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinde yayımlanacağı ve başvuruların başlayacağı belirtilmişti. Bunun üzerine 12 Aralık 2017 tarihinde başvurular başladı ve artık sona ermektedir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK VE BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TCDD bünyesine toplamda 295 kişilik kadro ile alım yapacak. Alım kadroları ise, 128 Kişilik kadro ile Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü alanında işçi, 117 kişilik kadro ile Tren Teşkil işçisi ve 50 kişilik kadro ile Mühendis alacağını belirtti.

Buna göre Mühendislik kadrosuna başvuru yapacak adaylar, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisi alanlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

128 Kişilik kadro ile Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç operatörü alınacak ve adayların  Meslek Liselerinin Raylı Sistemler, Elektrik Elektronik Raylı Sistemler, İnşaat Raylı Sistemler, Makine Raylı Sistemler  ve Mekatronik alanlarından mezun olunması gerekmektedir.

Tren Teşkil işçis kadrosuna başvuru yapacak adaylar, Meslek Lisesinde Raylı Sistemler İşletme Raylı Sistemler, Elektrik Elektronik Raylı Sistemler, İnşaat Raylı Sistemler, Makine Raylı Sistemler ve Mekatronik bölümlerinden mezun olmaları şarttır. Buna göre 117 Tren Teşkil işçisi alınacaktır.

Arıca adayların Yukaridaki bölüm mezuniyeti şarıtı dışında En az lise mezunu olmaları ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları zorunludur.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2017 tarihine kadar yapmaları gereklidir. Buna göre başvurular, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden yapabilirsiniz.

YORUM EKLE