310 Zabıt Katibi Alımına 4 Bine Yakın Kişi Başvurdu

Adalet Bakanlığı bünyesine alınacak olan 310 zabıt katibi alımı için 4 bine yakın kişinin başvurduğu öğrenildi. İşte tüm detaylar.

310 Zabıt Katibi Alımına 4 Bine Yakın Kişi Başvurdu
Adalet Bakanlığı her sene personel alım ilanlarına devam etmekte olup en çok personel alımı yapan kurumlar arasında yer aldığı için sıkı takip edilen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan İstanbul Adalet Sarayında 310 zabıt katibi personeli alımı yapılacağının duyurulması için binlerce aday başvuru yaptı. Buna göre toplam 4 bine yakın adayın başvuru yaptığı öğrenildi. Peki sınav anında neler yaşandı? Neler oldu?

Bahçede Deneme Yaptılar

Adalet Bakanlığı bünyesinde ki İstanbul Adalet Sarayı 310 zabıt personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu duyurunun yayılması ile beklenenden daha fazla başvuru geldi ve toplam 4 bine yakın kişinin başvuru yaptığı öğrenildi. Bilindiği gibi zabıt katibi alımlarında artık adayların hızlı yazı yazabilme özelliğinin olması istenmekte olup toplam 3 dakikalık süre boyunca adayın 90 kelimelik yazı yazması istenmektedir. Söz konusu yazı mantıksız olmayacak olup noktalama işaretlerine ve yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Adaylar bu konuda zorluk çekmemek için sınav öncesi İstanbul Adalet Sarayı bahçesinde birikti ve binlerce aday yanlarında getirdiği klavyeler ya da bilgisayarlar aracılığı ile daktilo yazma denemeleri yaptı. Bundan sonra ki alımların daha da zorlaştığı söylenmekte olup ilerleyen zamanlarda yapılacak olan alımlarda adayların 3 dakikalık süre zarfı boyunca toplam 100 kelimelik yazı yazması da istenebilir.

YORUM EKLE