Türk Hava Kurumu KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak

Türk Hava Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı olmadan önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapacak.

Türk Hava Kurumu KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak
Türk Hava Kurumu tespit ettiği boş pozisyonların doldurulması için aralıklarla personel alım ilanları yayımlamaktadır. Genel olarak alımlar az olduğu için adaylar Türk Hava Kurumunun ilanlarını fazla takip etmese de başvuruların başlaması ile beklenenden daha fazla başvuru yapılmaktadır. Türk Hava Kurumundan yeni yapılan duyuru ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Üstelik alımlar da adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacağı da belirtildi. Peki alınacak olan adaylar hangi pozisyonlar da istihdam edecek? Kimler başvurabilir?

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak

Türk Hava Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan personel alımı yapacak. Peki alınacak olan bu personeller Türk Hava Kurumu bünyesinde hangi pozisyonlarda istihdam edecek? Yayımlanan bildiriye göre; Tahakkuk ve Bordro Uzmanı, Mali İşler Müdürü, Avukat, Hat Teknisyeni ve Elektrik Elektronik Teknisyeni pozisyonları için personel alımı yapılacak.

Alınacak olan personeller önlisans ve lisans mezunu olması gerekiyor ve her kadro için özel nitelikler aranmaktadır. Bu niteliklere uyum sağlayan tüm adaylar Türk Hava Kurumu bünyesinde istihdam etmek üzere başvuru yapabilir. Pozisyonlara göre başvurular 29 Kasım, 2 Aralık ve 5 Aralık tarihine kadar devam edecek olup detayları incelemek isteyen ve başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda ki bildiriyi incelemesi gerekmektedir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursel yeni
Nursel yeni - 5 yıl Önce

Alanya Gazipaşa Havalimanında sezonluk yardımcı temizlik personeli olarak çalışmaktayım.Devamlı olması için nereye başvuru formu yapmalıyım.(lise mezunu tüm)