TÜBİTAK farklı Birimlerine KPSS Şartı Olmadan 60 Personel Alımı İlanı

TÜBİTAK farklı birimlerinde olmak üzere 60 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. İlan yayımlandı ve başvuru süreci başladı! İşte o ilanlar.

TÜBİTAK farklı Birimlerine KPSS Şartı Olmadan 60 Personel Alımı İlanı

Az Önce Resmi Gazete'de 09 Aralık 2019 tarihi ile yayımlanmış olan ilanlara göre TÜBİTAK farklı birimlerinde olmak üzere bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda 60 personel alımı yapacağını ilan etti. Ayrıca adaylardan KPSS ( Kamu personeli Seçme Sınavı ) şartı aranmıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Hangi birime hangi kadrolda personel alınacak? Başvurular ne zaman nasıl yapılacak? İşte detaylar.

ALIM YAPILACAK BİRİMLER VE KADROLAR:

TÜBİTAK resmi İnternet adresi üzeirnden ve İŞKUR üzerinden personel alımı yapacak. Toplamda 60 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak olup, Lisans ve Ön Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Bu kapsamda TÜBİTAK SAGE ( Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ) bünyesine toplamda 44 kişilik boş kadro ile Ankara ilinde bulunan birimine Kısmi Sürekli Aday Araştırmacısı alımı yapacağını ilan etti.

TÜBİTAK UME ( Ulusal Metroloji Enstitüsü ) ise toplamda 12 kişilik boş kadrosu ile Gebze/KOCAELİ ilinde bulunan biriminde görevlendirmek üzere Uzman Yardımcısı / Uzman ünvanında personel alımı yapılacak.

TÜBİTAK İŞKUR üzerinden BİLGEM Birimine ise bünyesine 4 kişilik boş kadro ile Ön Lisans meuznu adyalar arasında Kocaeli ilinde görevlendirmek üzere 3 Makine veya Mekatronik Teknisyen veya Teknikerler kadrolarına alım yapacak. Bir diğer kadroya göre ise, İnşaat, İnşaat Teknolojisi , İnşaat Teknikerliği, Yapı Denetimi alanlarındaki teknisyen veya Tekniker kadrolarına 1 personel alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1) T.C. Vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

4) Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerlik ile herhangi bir ilişiği olmamak.

5) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak. 6) Alanında 2 yıl mesleki tecrübeye sahip olmak ve istenilen tecrübeye sahip olduğunu çalışılan işyerleri ile SGK'dan alınacak belgeler ile ibraz etmek.

BAŞVURULAR:

İlgili ilanlar 09 Aralık 2019 tarihi ile yayımlanmış olup adaylar başvurularına ilanların yayımlanması ile birlikte başlayabilecek. İŞKUR üzerinden alınacak adaylar en geç 13 Aralık 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gereklidir.

TÜBİTAK UME birimlerine yapılacak başvurular ise en geç 30 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. TÜBİTAK SAGE içn ise en geç 23 Aralık 2019 tarihine kadar başvuru alınacak.

 İlgili İlanlara başvurular, TÜBİTAK resmi İnternet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

İLANLARIN METİNLERİ:

TÜBİTAK UME ilanının tam Metni

TÜBİTAK SAGE İlanının Tam Metni

TÜBİTAK İŞKUR Üzerinde yayımlanan İlanın tam Metni

YORUM EKLE