TÜBİTAK 42 Personel Alımı Yapıyor. KPSS Girmiş Olmak Yeterli

TÜBİTAK yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı İŞKUR aracılığı ile alım yapacağını belirtti. Buna göre adaylardan aranan şartlar ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

TÜBİTAK 42 Personel Alımı Yapıyor. KPSS Girmiş Olmak Yeterli

TÜBİTAK personel alımı yapıyor. Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanana ilana göre TÜBİTAK bünyesine farklı statü ve niteliklerde toplamda 42 kişilik boş kadro ile kamu personeli alacağını belirtti. İlgili alım ilanları Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanmış olup Başvuru işlemleri ve diğer detaylar İŞKUR tarafından yayımlanmıştır.

Buna göre TÜBİTAK bünyesine farklı pozisyonlarda 32 Engelli Personel ve 20 Teröröle Mücadelede Yaralanan kapsamında olmak üzere toplamda 42 kişi alacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TÜBİTAK kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranmaktadır. Bu nitelikleri taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. Söz konusu ilan için adaylardan, Önlisans ve Lisans mezunu olmak ve buna göre 2016 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak. Ayrıca Engelli kadrosu için adayların EKPSS ye girmiş olmaları gereklidir. 

Ayrıca adaylardan Görevini yapmasına engel oalbilecek bir durum olmamak, Ekip çalışmasına yatkın olmak, İletişim becersi olmak, Sorumluluk sahibi ve sanuç odaklı olmak ve pozisyonuna göre özel nitelikleri taşımaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 06 Haziran 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 10 gün içerisinde yani en geç 18 Haziran 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. İlgili ilan için başvurular, Türkiye İş Kurumu İl Şube Müdürlüğüne veya www.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapmaları gereklidir. İlgili ilanlar hakkında detaylı bilgi almak için www.iskur.gov.tr adresini ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEFRAG
DEFRAG - 4 yıl Önce

32 + 20 NE YAPAR İŞİNOLSA!