TÜBİTAK 3 Farklı Birimine 98 KPSS siz Personel Alımı İlanı Resmi Gazetede!

TÜBİTAK Personel alımı ilanı yayımladı. 3 farklı birimde görevlendirmek üzere 98 kişilik boş kadro ile KPSS siz personel alımı yapılacak.

TÜBİTAK 3 Farklı Birimine 98 KPSS siz Personel Alımı İlanı Resmi Gazetede!

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetenin 26 Nisan 2021 tarihli yayımına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 98 kişilik boş kadro ile KPSS siz Personel alımı yapacak. Alımlar 3 farklı birime yapılacak olup Başvuru şartları, Alım kadroları ve ilan detayları haberimizin devamında.

ALIM YAPILACAK BİRİMLER VE KADROLAR:

TÜBİTAK Resmi Gazetede 26 Nisan 2021 tarihli yayımladığı ilana göre 3 farklı biriminde görevlendirmek üzere aşağıdaki kadrolarda personel alımı yapacak.

  • TÜBİTAK KİDB: 13 Uzman Yardımcısı / Uzman alınacak.
  • TÜBİTAK BİLGEM TDBY: 15 AR-GE Personeli (Araştırmacı) alınacak.
  • TÜBİTAK BİLGEM UEKAE: 70 AR-GE Personeli (Araştırmacı) alınacak.

Bu kapsamda TÜBİTAK 98 kişilik kadro ile KPSS siz Personel Alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TÜBİTAK personel alımı için adaylardan genel olarak " kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, yapılmış olan İngilizce sınavlarından puan almış olmak ve Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak" şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 26 Nisan 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece TÜBİTAK resmi kariyer adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE