KPSS Şartı Aranmadan TÜBİTAK Ankara'da 15 Personel Alacak!

TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda alım yapacağını bildirdi. İşte pozisyonuna göre özel başvuru şartları.

KPSS Şartı Aranmadan TÜBİTAK Ankara'da 15 Personel Alacak!

TÜBİTAK personel alımı içi Resmi Gazete'de ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre 15 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak. Alımlar TÜBİTAK Uluslarası İşbirliği Daire Başkanlığı Bünyesine yapılacak.  Alım yapılacak kadrolar ise, Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı / Bilimsel Programlar Uzmanı şeklindedir. Ayrıca ANkara ili için yapılacak alımların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

TÜBİTAK adaylardna genel olarak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Lisans mezunu olmak gibi nitelikleri aranacak.

KPSS ŞARTI YOK!

TÜBİTAK genellikle personel alımları için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. İlaa baktığımızda da herhangi bir KPSS talep edilmemektedir.

ÖZEL ŞARTLAR:

TÜBİTAK adaylarda farklı bölümlerden mezun olmak şartı ile alım yapacak Bu baksapdam aşağıda alım sayısına ve özel şartlarına ulaşabileceksiniz.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Moleküler Biyoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyomedikal Mühendisliği, Biyoenformatik ve Genetik, Biyomühendislik, Biyomühendislik ve Genetik, Bilgisayar Mühendisliği, Eczacılık veya Tıp Fakültesi bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Mühendislik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Küresel ve Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Fizik veya Kimya bölümlerinden birini bitirmiş olmak

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi, Astronomi ve Uzay Bilimleri veya Ulaştırma Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Mühendislik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Çevre Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olma

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, İşletme Enformatiği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği veya Uzay Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak

2 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya Sistem Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler veya Sosyoloji bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İşletme, İşletmeEkonomi, Maliye, Finansal Ekonometri, Ekonometri, Bankacılık ve Finans, Bankacılık, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya Sistem Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya Sistem Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik alım için - Lisans Bölümleri Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Küresel ve Uluslararası İlişkiler veya Sosyoloji bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

1 Kişilik Uzman Yardımcısı / Uzman alım için - Lisans Bölümleri İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İşletme, İşletmeEkonomi, Maliye, Finansal Ekonometri, Ekonometri, Bankacılık ve Finans, Bankacılık veya Mühendislik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

BAŞVURULAR:

Söz konusus TÜBİTAK Perosnel alımı için başvurular 29 Haziran 2020 tarihi itibari ile başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 20 Temmuz 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumumuz internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr), Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır.

YORUM EKLE