İŞKUR TYP Kapsamında 170 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor!

İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında 170 kamu personeli alımı yapılıyor. Peki hangi iller için ve hangi pozisyonlara kamu personeli alımı yapılıyor.

İŞKUR TYP Kapsamında 170 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu iş arayanlar ile iş verenleri bir araya getirmekte olup kamu kurumlarının geçici olarak hazırladığı Toplum Yararına Programlarını da duyurarak başvuruları başlatmaktadır. Buna göre Türkiye geneli farklı iller için İŞKUR TYP kapsamında 170 kamu personeli alınıyor. Peki hangi iller için alımlar yapılıyor ve 170 kamu personeli alımına nasıl başvuru yapılır?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında yayımlanan ilanlara bakıldığında Eskişehir, İzmir ve Ankara için alımların yapıldığı görülmektedir. İlçeler ise Eskişehir ili için Seyitgazi, İzmir için Buca, Karşıyaka, Beydağ, Ödemiş, Bornova ve Konak Ankara için ise Nallıhan ve Keçiören ilçelerine alım yapılmaktadır. Peki kimler başvurabilir, nasıl başvuru yapılır?

KİMLER NASIL BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında 170 kamu personeli alımı ilanına başvurabilmek için en az 18 yaşında olmak, İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, her hangi bir maaş alıyor olmamak, ilgili bölgede ikamet ediyor olmak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak gibi şartlar aranmaktadır. Yani özel olarak her hangi bir şart aranmamaktadır çünkü alımlar geçici statülü olarak yapılmaktadır.

İsteyen adaylar https://goo.gl/sABvnH linkini takip ederek İŞKUR TYP internet üzerinden tüm ilanları görebilir ve başvurularını yapabilir. İsteyen adaylar ise yukarıdaki bölgelerde ikamet ediyorlarsa İŞKUR'a giderek TYP kapsamında işçi alımına başvuru yapmak istiyorum diyerek müracaatlarını gerçekleştirebilir. Eskişehir ve Ankara için 3 Haziran, İzmir için 1 Haziran'da başvurular sona ermektedir.

YORUM EKLE