İŞKUR TYP ile 6 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında 6 bin kamu personeli alımı yapılıyor. Peki alınacak pozisyonlar nelerdir ve hangi illere alım yapılıyor?

İŞKUR TYP ile 6 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile her sen milyonlarca iş bulabilmekte olup kamu kurumları Toplum Yararına Program TYP kapsamında binlerce geçici süreli kamu personeli alımları gerçekleştirmektedir. Personellerin çalışacağı süre ve alacağı maaş belli olduğu için bu ilanlara yoğun rağbet gösterilmektedir.

Buna göre İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında yayımlanan ilanlara bakıldığında 6 farklı il için 6 bin kamu personeli alımı yapıldığı görülmektedir. Peki İŞKUR TYP ilanları hangi iller için yayımlandı? Buna göre Kars, Kayseri, Gümüşhane, Adana, Kırşehir ve Şanlıurfa illeri için 6 bin civarı kamu personeli alımı yapılmaktadır. Peki alınan pozisyonlar nelerdir?

POZİSYONLAR ve ŞARTLAR NELERDİR?

İŞKUR Toplum Yararına Program TYP aracılığı ile hemen yukarıda verilmiş olan şehirler için 6 bin kamu personeli alımı yapılıyor. Peki pozisyonlar nelerdir? Buna göre çevre temizliği, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, park düzenlemesi, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri pozisyonları için kamu personeli alımı gerçekleştirilmektedir. Adayların işsiz olması, ikamet ettiği adresin bu şehirler olması gerekmektedir. Başka özel bir şart aranmamakta ilanlar geçici süreli yayımlanmıştır. Peki nasıl başvuru yapılır?

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İŞKUR Toplum Yararına Program TYP aracılığı 6 bin kamu personeli alımı yapılıyor. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak? Adayların tarayıcılarının url bölümüne https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkini kopyalaması ve yapıştırması gerekmektedir. Ardından arama butonuna basacak olan tüm ilanları görebilir ve müracaat tarihlerine kadar başvurularını gerçekleştirebilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafize nur
Hafize nur - 4 yıl Önce

Ben de kayıt yapmak istiyorum ağrı dakini kaçırdım ne yapa bilir acaba?