Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanı, Müfettiş 2 Bin Personel Alımı Ne Zaman Açıklanacak! Yaş Şartı!

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere gelir uzman yardımcısı, müfettiş kadrolarında 2 bin personel alımı yapacak. 2020 KPSS lisans sınavı oturumları tamamlandı. HBM 2020 GUY alımı yaş şartı ve tüm detaylar haberde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanı, Müfettiş 2 Bin Personel Alımı Ne Zaman Açıklanacak! Yaş Şartı!

Kamu kurumlarına personel alımı ilanı açıklaması bekleyen kurumlardan bir tanesi de Hazine ve Maliye Bakanlığıdır. Bakan Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamada Gelir Uzman Yardımcısı, Müfettiş, defterdarlık uzman yardımcısı kadrolarında toplamda 2000 personel alımı yapılacağını açıkladı. Kadro dağılımı ise şekilde olacak.

KADRO DAĞILIMI; Gelir uzman yardımcısı kadrosunda 1000 kişi, defterdarlık uzman yardımcısı 300 kişi, hazine ve maliye uzaman yardımcısı alımında 500 kişi, vergi müfettiş yardımcısı kadrosunda ise 200 kişi olmak üzere toplam kadro sayısı 2 bin olacak. Genel başvuru şartlarında adaylardan 35 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir. 

KPSS VE YAŞ ŞARTI NEDİR?

Yaş şartlarında adayların 35 yaşını geçmemiş olmaları istenilmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartında ise 2020 KPSS puanı ile alım yapılacak. P23, P27, P28, P47, P48 puan türlerinden en az asgari puan alan adaylar başvuru yapacaklar. Dört yıllık lisans bölümlerinden İİBF, İşletme, İktisat, Maliye bölümü mezunu olmak gerekmektedir. 657 sayılı DMK'nın 48. maddesindeki genel şartları taşımak gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ VE SINAV TARİHİ NEDİR?

Adaylar Hazine ve Maliye Bakanlığı uzman yardımcısı ile müfettiş alımlarına başvuru yapabilmeleri için ilan kılavuzunun açıklanması bekleniyor. Yazılı ve sözlü sınav tarihleri açıklandı. HBM uzman yardımcısı sınavı 26 Ekim tarihinde, vergi müfettişi ile defterdarlık uzman yardımcısı gelir uzman yardımcısı alımlarında yazlı sınav 24 Ekim tarihinde sözlü sınav ise 7 Aralık 2020 tarihinde alınacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 KPSS lisans sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından başvuru kılavuzu açıklanacak ve başvurular başlayacak.

Hazine ve Mailye Bakanlığının KPSS'siz 150 personel alımı başvuruları ve diğer detaylarını https://www.isinolsa.com/memur-alimlari/hazine-ve-maliye-bakanligi-150-kpss-siz-memur-alim-ilani-yayimlandi-h34577.html adresinden öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 20:07
YORUM EKLE