Aile Bakanlığı ASDEP 4 Bin 313 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlanıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına personel alımı ilanı ile yeni gelişme oldu. ASDEP ve bakanlığa 4 nim 313 personel alımı ilanı yayımlanıyorç

Aile Bakanlığı ASDEP 4 Bin 313 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlanıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlanıyor. Gelen açıklamaya göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 ASDEP  ve 3 bin 313 personel alımı yapacak. uzun zamandır adayların beklediği ilan için yeni gelişme oldu. İlan tarihi açıklandı.

2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ YAPILDI!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 yılı bütçe görüşmelerini gerçekleştirdiler. Yapılan görüşmelerde personel alımı ilanı içinde açıklama yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bütçe görüşmelerinde personel alımı yapılacağını açıkladı.

KADRO DAĞILIMI NE OLACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplamda 4 bin 313 personel alımı yapacak. Bu yçnde Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklaya göre 4 bin 1313 kişilik kadro ile 1000 ASDEP ve 3 bin 313 personel alımı yapılacağı açıklandı.

İLAN TARİHİ AÇIKLANDI!

Bakan Sehra Zümrüt Selçuk bütçe görüşmelerinde yapmış olduğu açıklamalarda 1000 ASDEP personel alımı ilanının bu hafta içerisinde yayımlanacağını ve başvuruların önümüzdeki hafta alınmaya başlayacağını belirtti.

İŞKUR VE ÖSYM ÜZERİNDEN BAŞVURU ALINACAK!

Aile Bakanlığı memur alımı için yaptığı açıklamalarda" 2313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak. İŞKUR üzerinden de 1000 işçi alımı ile ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak" dedi.

MUHTEMEL KADROLAR NEDİR?

Aile bakanlığı alınacak personeller hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak muhtemel kadrolar şöyle olacak.

  • Sosyal Hizmet,
  • Psikoloji,
  • Sosyoloji,
  • Çocuk Gelişimi,
  • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,
  • Aile ve Tüketici Bilimleri

alanlarından alım yapılacak olup perosnel alımı kadorlar ıbu yönde olacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OALCAK?

Daha önce yapılan ASDEP alımlarından hareketle adayların sağlaması gereken başvuru şartları arasında ilgili 4 yıllık üniversite bölümlerinden mezun olma, ilgili yıl yapılan KPSS sınavından P3 puan türüne göre en az 60 puan almış olmak ve diğer genel şartların sağlanması istenmiş olup bu sene de benzer şartların yer alması bekleniyor. Her il müdürlüğü için belirlenen ASDEP personel sayısının 4 katı aday müdürlükler tarafından yapılan değerlendirmeye alınacak ve adaylar bu şekilde istihdam edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 10:51
YORUM EKLE