81 Şehir İçin 1000 ASDEP Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! İstene Belgeler?

Aile Bakanlığı Türkiye Geneli ASDEP Personel Alımı yapacak. Başvuru ekranı açıldı ve binlerce aday başvuru yapacak. İşte başvuru şartları ve belgeler.

81 Şehir İçin 1000 ASDEP Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! İstene Belgeler?

Geçtiğimiz hafta yayımlanmış olan ilana göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere Türkiye geneli farklı şehirlerde personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilan için adaylardan bazı şartlar aranacak ve bu şatlar doğrultusunda adaylar başvurularına bugün itibari işe başlayabilirler.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

1000 Kişilik ASDEP alım ilanı 20 kasım 2019 tarihinde Bakanlık tarafından yayımlanmıştı. Yayımlanan ilana göre başvuruların 27 Kasım 2019 tarihi itibari ile başlayacağına yerverilmişti. Bu bağlamda adaylar başvurularına bugün ( 27 Kasım 2019 ) itibari ile başladı. Aile, Çalışma ve Sosal Hizmetler Bakanlığı bu yönde resmi İnternet adresi üzerinden alacağı başvurular için başvuru ekranını adaylar ile paylaştı.

Başvurular en geç 06 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek. Başvurular ise, Bakanlığın web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda başvuru yapacaklardır. haberimizin sonunda sizlerle başvuru ekranının bağlantısını paylaşıyor olacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
  • Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
  • 65 yaşını bitirmemiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.
  • Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak
  • KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER NEDİR?

Adaylar başvuruda bulunacakları pozisyon unvanı için istenilen öğrenime ilişkin olarak, öncelikle e-devlet sisteminden alınan barkodlu/karekodlu öğrenim belgesini pdf formatında, bu belgenin e-devlet sisteminde bulunmaması durumunda ise diploma ya da mezuniyet belgesini taratarak pdf formatında “öğrenim belgesi” alanına yükleyeceklerdir.

Fotoğrafı çekilerek sisteme yüklenen belgeler işleme alınmayacaktır.

Eksiksiz bir şekilde doldurularak çıktısı alınan ve imzalanan sınav başvuru formu ve beyan formu sözlü sınava geldiklerinde ibraz edeceklerdir.

Yanlış bilgi beyan eden veya eksik belge ibraz eden adayların başvuruları işleme alınmayacaktır.

HANGİ KADROLARA BAŞVURU ALINACAK?

Aile Bakanlığı 1000 kişilik boş kadro ile ASDEP Personeli alımı yapacak olup alımlar 6 farklı alandan mezun olan adaylar arasından ve Türkiye Geneli 81 şehirden alım yapılacak.

Bu bağlamda, şehre göre ve kadroya göre dağılım şöyledir.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 01:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇİĞDEM
ÇİĞDEM - 2 yıl Önce

BU SİSTEM NEDEN FOTOĞRAF KABUL ETMİYOR?

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Arkadaşlar başvuruyu yapabilen oldumu yaa

Çiğdem
Çiğdem - 2 yıl Önce

Kpss 2019/6 ya yerleşenler asdepte yerleşebilir mi? Hangi tercih daha önce sonuçlanır ve hangisinde daha önce yerleştirme yapılır?

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Asdep başvurum onaylanmıs ama bekar olduğum halde evli yazıyo sıkıntı olur mu