Maliye Bakanlığı 2 Bin Memur Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir

Maliye Bakanlığı bünyesinde ki Gelir İdaresi Başkanlığı toplam 2 bin kişilik memur personel alımı yapıyor. Kimler başvuru yapabilir.

Maliye Bakanlığı 2 Bin Memur Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir
Faaliyetlerine devam etmekte olan Maliye Bakanlığı açık pozisyonları için çok sayıda memur personel alımı gerçekleştirmektedir. Alım ilanları Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanmakta olup ilanlar Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yaptığı açıklaması ve alım ilanının yayımlanması ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 2 bin kişilik personel alımı gerçekleştireceği öğrenildi. Başvurular 10 Nisan 2017 tarihinde başladı ve adaylar 28 Nisan 2017 tarihine kadar devam ediyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına yapılan müracaatlar sonucu gelir uzman yardımcısı sınavı yapılacak ve sınavdan başarılı olan toplam 2 bin kişilik alım yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir. Adayların İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olması gerekmekte olup 2015 - 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türlerine sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının alım yaptığı 2 bin gelir uzmanı yardımcısı pozisyonuna müracaat edecek olan adayların aşağıda ki link aracılığı ile başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihi 28 Nisan 2017 olarak belirlenmiş durumda olup bu tarihten sonra başvurular kabul edilmeyecektir. Yine daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar diğer linkten de gerekli bilgiyi edinebilir.

//sinav.gib.gov.tr
İLAN VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal
cemal - 5 yıl Önce

KPSS Şartını kaldırın girelim...

SIRADAKİ HABER