Ege Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu 16 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

İzmir Ege Üniversitesi en az ortaöğretim mezunu 16 kişilik memur alımı başvuruları sona eriyor. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak ve detaylar nedir.

Ege Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu 16 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

Ülkemizde eğitim faaliyetlerini sürdüren devlet üniversiteleri açık pozisyonları için sözleşmeli personel, memur ve akademik personel alımları gerçekleştirmektedir. İlgili ilanlar üniversitelerin Rektörlükleri tarafından hazırlanarak yayımlanması için Devlet Personel Başkanlığına gönderilmektedir.

Devlet Personel Başkanlığından geçtiiğimiz haftalarda ilan edilen duyuru da Ege Üniversitesinin en az ortaöğretim mezunu 16 sözleşmeli personel, memur alımı yapacağı duyurulmuştu. Buna göre başvurular 14 Aralık 2017 tarihine kadar devam ediyor. Peki pozisyonlar ile memur alımı detayları nedir.

İLAN BİLGİSİ ve ARANACAK ŞARTLAR

Ege Üniversitesi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 16 kişilik memur alımı yapıyor. Alım yapılacak pozisyonlara bakıldığında Döner Sermayeden 3 Sağlık Teknikeri ve 8 Hemşire alacak. Özel bütçeden ise 5 kişilik kadro ile hemşire alımının yapılacağı görülmektedir.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Ege Üniversitesi bünyesine toplamda 16 sözleşmeli personel alacak. Adaylar bu kadrolara başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILACAK?

Ege Üniversitesi toplam 16 memur alımı yapılıyor. Peki başvurular ne zamana kadar yapılacak. Buna göre adayların 14 Aralık 2017 tarihine kadar başvuru formunu elde ederek şahsen müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE