Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK ) 25 Memur Alımı İçin Son Gün!

Hakimler ve Savcılar Kurulu alımını yaptığı 25 sözleşmeli memur adayları için başvuru sürecini dolduruyor. Peki başvuru detayları nedir? Sonuçlar ne zaman?

Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK ) 25 Memur Alımı İçin Son Gün!

Geçtiğimiz günlerde yapılmış olan duyuruya göre Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine 25 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacğaını belirtmişti. Bu yönde toplamda 25 kişilik boş kadro ile alım yapılacak olup adaylar için verilen başvuru süresinin sonuna gelindi. Hala başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için sizlere bir kez daha ilan hakkında detayları paylaşıyor olacağız.

BAŞVURULARDA SON GÜN?

Söz konusu HSK alımları için başvurular 10 Haziran 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Adaylar başvurularını en geç bugün saat 17:30 a kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Adaylar başvurularını www.hsk.gov.trinternet adresinde yer alan “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Giriş Sınavı İş Talep Formu” temin edilerek ilgili tüm kısımları doldurmak suretiyle gerekli belgelerle birlikte aşağıda adresi belirtilen Hâkimler ve Savcılar Kuruluna şahsenveyaburaya gönderilmek üzere Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

HSK ilanına henüz başvuru yapmamış olan adaylar için bir kez daha şartların bilgisini paylaşıyoruz. Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 Yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, En az lise mezunu olmak, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Başvuruda bulunmış olan adayların KPSS puan durumlar esas alınarak yapılacak sıralama sonucuna göre kadro sayısının beş katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacaktır. Uygulama sınavında başarılı olan ve sözlü sınava katılmak için gerekli diğer koşulları taşıyan adaylar, Sözlü Sınava alınacaktır. Başvuru belgeleri üzerinde yapılan inceleme sonucunda gerekli şartları taşımadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmayacak ve kendilerine başkaca bir bildirim yapılmayacaktır.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE