22. Dönem POMEM Yedek Polis Memuru Planlaması Ne Zaman Açıklanır? Ne Kadar Yedek Alım Olur?

22. dönem polis alımları sonuçlandı. Buna göre 10 bin polis memuru polis memuru olarak aldıkları eğitim sonrasında göreve başlayacak. Kazanamayan ve yedek olarak listede bulunan adaylar yedek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır. Ne kadar yedek olur merak etmekte..

22. Dönem POMEM Yedek Polis Memuru Planlaması Ne Zaman Açıklanır? Ne Kadar Yedek Alım Olur?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin polis memuru alımı sonuçları belli oldu. Buna göre POMEM sonuçlarında kazanan adayalar 4 ay sürecek olan eğitime katılacaklar. POMEM eğitim merkezlerinde yapılacak eğitimlerin tamamlanmasının ardından ise atamaları gerçekleşecek. Diğer yandan yedek listede bulunan polis memurları için Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamada internet sitesini takip etmeleri ve yedek adaylara ayrıca tebligat yapılmayacağı duyuruldu. Bu sebeple hak kaybı yaşanmaması için adayların yedek liste sonuçlarını takip etmeleri gerekmekte. 

POMEM YEDEK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR;

Daha önce gerçekleşen polis memuru alımlarında yedek aday planlaması sonuçları nasıl gerçekleşti. Merakla soran adaylar için aktarıyoruz. 25 Şubat tarihinde açıklanan sonuçların ardından 12 Mart tarihinde yedek aday planlaması yapılmıştı. 21. dönem polis alımlarında 2 yedek liste belirlendi. Birinci yedek planlamasında;  lisans mezunu 10 kadın, ön lisans mezunu 140 erkek, ön lisans mezunu 2 kadın polis memuru; İkinci yedek planlamasında ise lisans mezunu kadın yedek 7 aday, ön lisans mezunu erkek yedek adayların 36 aday ve ön lisans mezunu kadın yedek adaylardan ise 3 aday belirlendi. 

22. dönem polis alımlarında yedek aday planlamasının ne zaman yapılacağı belli değil. Yapılacak açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 15:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

Erkek 17.sıra önlisans

Çağrı
Çağrı - 2 yıl Önce

89. Yedeğim ön lisans gelir mi

timszr
timszr @Çağrı - 2 yıl Önce

gelir kardeşim

Merve
Merve - 2 yıl Önce

Önlisans bayan 10. Yedeğe sıra gelir mi

YeSim
YeSim - 2 yıl Önce

8. Yedek gelir mi onlisans bayan

Pinar
Pinar - 2 yıl Önce

Keske masum polisleri komisyondan once iade etsenizde yedeklere fazla gerek kalmaz

Kızılelmaa
Kızılelmaa - 2 yıl Önce

Arkadaşlar sıralamam biraz fazla ama bilgisi olan lütfen cevap versin. Önlisans 239. Yedek sıra gelirmi