21. Dönem POMEM Başvuru Kılavuzu Yayımlandı ve Başvurular Başladı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre 21. Dönem POMEM kapsamında 13 bin kişilik kadro ile Önlisans ve Lisans mezunu Polis alımı yapılacak. Ön Başvurular Başladı!

21. Dönem POMEM Başvuru Kılavuzu Yayımlandı ve Başvurular Başladı!

Yüzbinlerce aday tarafından beklenen ilan ve kılavuz sonunda yayımlandı. Polis olma hayalleri ile bu ilanı bekleyen adaylar artık başvurularını gerçekleştirebilecekler. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bu gün ( 25 Eylül 2017 ) yapılmış olan duyuruya göre, 21. Dönem POMEM 13 bin polis alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilir. Buna göre. Polis Akademisi Başkanlığı eğitilmek üzere, 21.Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (13.000) aday asıl olarak alınacaktır. 

Adaylar başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları şarttır. Adaylar 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca adyalar bunun dışında kılavuzda belirlenen diğer nitelieride taşımak zorundadırlar. KPSS dışında adayların en çok takıldığı yaş şartı olarak ise adaylar başvuru yapabilmeleri için, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) zorundadırlar.

Buna  göre adaylar başvurularını, en geç 06 Ekim 2017 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular son başvuru günü saat 17:00 a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. 

Adaylar başvuru için ayrıca sınav ücreti yatıracaklardır. Sınav ücreti ise 75 TL olarak belirlenmiş ve Ön Başvuru yapan adaylar en geç 06 Ekim 2017 tarihi saat 17:00 a kadar Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. 

Adayların başarılı olarak belirlenebilmesi için, KPSS sınavının %25 i , fiziki yeterlilik sınavının %25 i ve mülakat sınavı puanının %50 sinin ortalaması alınarak adayların alınıp alınmayacağına karar verilecektir. Adaylar, Polis Meslek Merkezi Müdürlüklerinde eğitim aldıktan sonra resmi olarak Polis atamaları yapılacaktır.

Önlisans ve Lisans mezunları için ön başvurular başlamış olup adaylar aşağıdaki bağlatılar yardımı ile ön başvurularına başlayabilirler. Ayrıca aşağıda yayımlanan ilanın kılavuzuna ulaşacaksınız. Tüm adaylara tavsiyemiz ve Polis Akademisi Başkanlığının uyarısı ile Kılavuzu tam olarak incelenmeden başvuru yapılmamasıdır.

Önlisans mezunları için Ön Başvuru Ekranı: https://goo.gl/c6Cx1Y

Lisans mezunları için Ön Başvuru Ekranı: https://goo.gl/cSmhxq

İlanın Kılavuzuna ulaşmak için : 21. Dönem POMEM KIlavuz.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 23:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bordoo bereli
Bordoo bereli - 3 yıl Önce

Ya 5 gun kaldi kpss onlisans 60 olsun SAYGILARIMLA EFENDIM....

Kerim
Kerim - 3 yıl Önce

KPSS 50puan olsun (lisans)

Kerim
Kerim - 3 yıl Önce

KPSS 50puan olsun (lisans)

Emsal
Emsal - 3 yıl Önce

Ben onlisans mezunuyum polis olmayi cok istiyorum lutfen kpss sarti olmasin lutfennnnn

İpek
İpek - 3 yıl Önce

2018Kpss 50 puan olsun

esra
esra - 3 yıl Önce

On lisans pomem kpss puanı 50 olsun insAllah

esra
esra - 3 yıl Önce

On lisans pomem kpss puanı 50 olsun insAllah

esra
esra - 3 yıl Önce

On lisans pomem kpss puanı 50 olsun insAllah