Maliye Bakanlığı OİB 160 Aday İçerisinden Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni memur alımı ilanı yayımladı. Lisans mezunu memur alımı kontenjan bilgisi ve şatları haberde.

Maliye Bakanlığı OİB 160 Aday İçerisinden Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için yeni ilan yayımladı. Bakanlığa bağlı olan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Uzman Yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ( OİSB ) Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 7. dereceli memur kadrosuna 8 Uzman yardımcısı alacak. Alımlar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı ile belirlenecektir. KPSS Puanı esas alınmak üzere sınava 160 aday katılacak.

Uzman Yardımcısı Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Bakanlık OİB 8 kişilik boş kadro ile Uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

KPSS Şartı Nedir?

2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den en az 80 puan almış olmak şartı aranacak. KPSS Puan türleri ise, KPSSP-14, KPSSP-19, KPSSP-22, KPSSP-24, KPSSP-39, KPSSP-44

Eğitim Şartı Nedir?

Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren bölümlerinin Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Uzman Yardımcılığı Sınavına Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular KPSS Puanına göre değerlendirilecektir. Yapılmış olan başvurular ele alınarak yapılacak değerlendirtme ile en yüksek puandan en düşük puana kadar başvuru sıralaması yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartları Nedir?

Başvuru için genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak Ayrıca Yaş şartı olarak ise, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yaplacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvurları 8 Ağustos 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 19 Ağustos 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece İnternet üzerinden kariyer adresinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr

İLAIN TAM METNİ

YORUM EKLE