Maliye Bakanlığı'na 2 Bin (2000) Gelir Uzmanı ve Vergi Denetmeni Alınacak

Başbakan Yardımcı ve Hükumet sözcüsü Bekir BOZDAĞ Maliye Bakanlığına 2 bin gelir uzmanı ve vergi denetmeni alınacağını açıkladı.

Maliye Bakanlığı'na 2 Bin (2000) Gelir Uzmanı ve Vergi Denetmeni Alınacak

Maliye Bakanlığı personel alımı için ilk resmi açıklama yapıldı. Bilindiği gibi Maliye Bakanlığına geçtiğimiz yıl hatırı sayılır Gelir Uzmanı ve Vergi Denetmeni alımları yapıldı. Kamu Personeli Seçme Sınavından A Grubu Kadrolara başvuru yapan adayların Gelir Uzmanı GUY başvurularına ilişkin detayları paylaşmaya devam ediyoruz. Başbakan yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir BOZDAĞ, personel alımı konusunda son dakika açıklaması yaparak adaylara müjde verdi.  

AYRI BİR DÜZENLEME YAPILACAK

Başbakan Yardımcısı Belir BOZDAĞ, Maliye Bakanlığına personel alımında bir çok unvanda istihdam yapılacağını belirtti. Bozdağ gerekli olan çalışmaların başlatıldığı müjdesini verirken, bilindiği gibi Maliye Bakanlığı memur alımı konusunda bütçe yetkisini vermesi gerekli oluyor. Başbakan Yardımcısı BOZDAĞ, alım konusunda yetki verildiğini açıkladı. Açıklamasında  Maliye Bakanlığımıza bin gelir uzmanı, bin de denetim elemanı alınması konusunda kanuna düzenleme koyulması hususunda yetki verildi. Bu çerçevede de ayrı bir düzenleme yapılacaktır." dedi.

GELİR UZMANI VE VERGİ DENETMENİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Toplamda 2 bin personel alımında kadro dağılımı da belli oldu. Bin (1000) GUY Gelir Uzmanı, Bin (1000) vergi denetim elemanı alımı gerçekleşecek. Alımların ne zaman yapılacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılması. İşin olsa ekibi olarak alımlar konusunda detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 23:00
YORUM EKLE