KPSS En Az 60 Puan İle Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Maliye Bakanlığına bağlı olan Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) bünyesindeki eksikliği için memur alım ilanı yayımlamıştı. İlgili ilan için başvurularda son günlere gelindi ve adaylar başvuru bilgilerine göre başvuru yapabilirler.

KPSS En Az 60 Puan İle Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Ülkemizde bulunan Bakanlıklar bünyelerine alım faliyetlerine devam etmekte ve bazı bakanlıklar için başvurularu sürelerinde son günlere gelindi. Söz konusu başvurusu geçmekte olan Maliye bakanlığı MASAK bünyesindeki memur personel eksikliği için alım yapacağını Mart ayında belirtmişti. Adayların başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte 26 Mart 2018 tarihinde başladılar. İlgili ilan için başvuruların devam etmesi ile bbirlikte artık başvuru sürecinde son günlere gelindi.

Söz konusu ilan ile Maliye Bakanlığı Masak bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 13 kişi alacak ve kadro dağılımı, 3 Sözleşmeli Mühendis, 5 Sözleşmeli Çözümleyici- Sistem Peogramcısı ve 5 Sözlşemeli Programcı şeklindedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Maliye Bakanlığı MASAK Memur Alımları 2018 ilanına başvuru yapacak adaylardan, Çözümleyici ve Programcı  adaylarından fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, Yabancı Dİl Sınavından en az D seviyesinde İngilizce dilinden puan almış olmak, Biri Java olmak üzere en az 2 programlama dilinden anlamak, Nesne tabanlı analiz ve tasarım hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. 

Mühendis kadrosu için ise, Bilişim sistemleri mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, yazılım mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak nitelikleri aranacaktır.

Ayrıca her pozisyon için adayların gene olarak taşımaları gereken bazı niteliklerde bulunuyor. Bunalar, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az 1 yıl çalışmış olmak ( Son başvuru tarihi itibari ile ), 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az KPSS 60 puan almış olmaları ve erkek adaylardan askerliği ile ilgisi olmamak şartları aranıyor.

BAŞVURU SÜRECÜNDE SON GÜNLER:

Adaylar başvurularına mart ayında başlamışlardı. Başvurularına devam eden veya hala başvuru yapmamış olan adaylar için son şans! İlgili ilan için başvurular, 20 Nisan 2018 tarihi saat 17:30 da sona erecektir. Adaylar başvurularını son başvuru gününe kadar www.masak.gov.tr internet adresinde bulunan başvuru formunu eksiksiz doldurarak aynı adres üzerinden başvurularını elektronik ortamda yapmaları şarttır.

İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE