Hazine ve Maliye Bakanlığı Kurum İçi 1500 Memur Alımı Yapıyor! ( Defterdarlık Uzmanlığı )

Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi bünyesinden yeni memur alımı yapacak. Sınav ile kurum için 1500 memur ataması yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kurum İçi 1500 Memur Alımı Yapıyor! ( Defterdarlık Uzmanlığı )

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için yeni ilan yayımladı. Söz konusu duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı kurum içi olmak  üzere 1500 memur alımı yapacak. Bu kapsamda Bakanlık tarafından yapılacak Yazılı sınavda başarılı olan 1500 aday ataması yapılacak. Peki kimler yazılı sınava başvuru yapabilecek? Sınav başvuruları nasıl ve ne zaman yapılacak. 

1500 Memur Ataması Yapılacak!

12 Haziran 2019 tarihli ve 30799 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7176 sayılı Bazı Kanunlar ile 635 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Geçici 1 inci maddesi ve bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar uyarınca 1500 adet Defterdarlık Uzmanlığı kadrosuna atama yapılmak üzere yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır.

Sınava Başvuru Şartları Nedir?

Kurum İçi Memur Ataması için adayların öncelikle merkez ve Taşra teşkilatında görev yapıyor olmaları gereklidir.

Bunun dışında adaylardan,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren yurtiçi veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

- Yazılı sınav tarihi itibarıyla Bakanlık ve Başkanlık kadrolarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında toplam üç yıl görev yapmış olmak,

- Son üç yıl içinde uyarma ve kınama cezası hariç herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,

Başvurular Başladı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kurum için Defterdar Uzmanı alımı için başvurular başladı. En geç 18 Şubat 2022 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. Adaylar başvurularını Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sayfası (www.hmb.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Bunun dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda bulunan adaylar Yazılı Sınava 20 Mart 2022 tarihinde saat 10:00 itibari ile Ankara'da katılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 12:24
YORUM EKLE