GİB 2023 Yılı 2000 Memur ( GUY ) Alımı İlanı Şartları KPSS ? Tarihi? Maaşları?

Gelir İdaresi Başkanlığı 2023 yılı Şubat ayı 2000 Uzman Yardımcısı Alımı ilanı yayımlandı!. 2000 Memur Alımı KPSS Şartı Ne Olacak? Kimler başvuru yapabilir? maaşları ne kadar?

GİB 2023 Yılı 2000 Memur ( GUY ) Alımı İlanı Şartları KPSS ? Tarihi? Maaşları?

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı yapacak. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 Memur Alımı için müjde ile birlikte ilan kılavuzu geldi. Az Önce Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATİ tarafından gelen açıklama ile Memur olmak isteyen adaylara müjde verildi. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 Memur alımı için detayları sizlerle paylaşacağız. İşin Olsa ekibi olarak sizlere GİB 2023 yılı GUY alımı hakkında tüm detayları aktaracağız. Bu haberde sizlere;

GUY Alımı Müjdesi Açıklaması Nedir?

Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Şartları Nedir?

KPSS Şartı Ne Olacak? Geçerlilik Yılı Nedir?

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Sınav Detayları Nelerdir?

Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

gibi tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

İLAN YAYIMLANDI! 2000 GUY Alımı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATİ 9 Aralık 2022 tarihi ile yaptığı açıklama da 2023 yılı memur alımı müjdesi verdi. Söz konusu açıklama da 2000 GUY alınacağı açıklandı. Söz konusu açıklama şöyle:

Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken ülkemizin ekonomideki hedeflerini başarıya ulaştıracak yeni çalışma arkadaşlarımız için yeni kadroları duyurmak istiyoruz.

Bu kapsamda, 2023 yılı Şubat ayında Gelir Uzman Yardımcısı alımının yapılacağı 2.000 kadronun müjdesini veriyoruz.

Bakanın Açıklamasından Sonra İlan Yayımlandı!

Gelir İdaresi Başkanlığından gelen açıklama ile ilan az önce yayımlandı. Söz konusu ilan kılavuzuna göre şehir ve kontenjan dağılımı açıklandı.

81 Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

Başkanlığımızca aşağıdaki tabloda belirtilen yerlere atanmak üzere, 2000 (iki bin) Gelir Uzman Yardımcısı alınacaktır.

İLANI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! KADIN ERKEK SAYFAMIZA SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

GUY Alımı Şartları Nelerdir?

Gelir İdaresi Başkanlığ tarafından alım yapılmakta olup Her yıl binlerce memur alımı gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda 2023 yılı GUY alımı detayları belli oldu. Bu kapsamda GUY Alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Özel Olarak ise, KPSS, Yaş, Eğitim, şartları aranacaktır.

Genel Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir? Geçerlilik Yılı Hangisi Olacak?

Gelir Uzman yardımcısı alımına başvuru için adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puan türünde göre KPSSP48 puan türünden en az 70 Puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı Ne Olacak?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Olacak Mı?

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı 2023 yılında gerçekleştirilecektir. Yayımlanan ilana göre başvuru tarihleri yayımlandı.

Başvuru Tarihleri: Başvurular, 10 Ocak 2023 Salı günü başlayıp, 19 Ocak 2023 Perşembe günü saat 17.30'da sona erecektir.

Başvuru Adresi: Başvurular, adayların //sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır

İLANDAN VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Gelir Uzman Yardımcısı Sınav Detayları Nedir?

- Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır.

- Giriş sınavının yazılı bölümü test usulü gerçekleştirilecek olup, sınav konularına aşağıda yer verilmiştir.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi;

Hukuk Grubu; Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargı Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Genel Hükümler-şirketler-Kıymetli Evrak), İcra ve İflas Hukuku (Genel Hükümler).

İktisat Grubu; Makro İktisat, Mikro İktisat, Uluslararası İktisat, İşletme İktisadı, Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Kuruluşlar.

Maliye Grubu; Kamu Maliyesi, Maliye Politikası, Türk Vergi Sisteminin Genel Esasları.

Muhasebe Grubu; Genel Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Şirketler Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi, Ticari Hesap

GUY Maaşları Ne Kadar Olacak?

Gelir İdaresi Başkanlığında görev yapmakta olan Gelir Uzman yardımcılarının güncel maaşları 11.500 olarak bilinmektedir. Ancak 2023 yılı için gelecek zamlar ile birlikte bu maaş oranında ciddi yükselmeler bekleniyor. GUY maaşları 14 bin TL ye kadar çıkabilir. Bu konuyu yakından takip edip sizleri bilgilendireceğiz.

GUY ALIMI İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, 17:10
YORUM EKLE