Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 GUY ( Gelir Uzman Yardımcısı ) Alımı Başladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 kişilik kadro için Türkiye Geneli Memur Alımı yapacak. Başvuru süreci başlamış olan ilan için detayları paylaşıyoruz.

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 GUY ( Gelir Uzman Yardımcısı ) Alımı Başladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 GUY Alımı Yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Gelir İdaresi Başkanlığı 2020 yılı için 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alacak. Adayların 3 yıldır beklediği ilan yayımlandı ve rekor başvuru yapılması bekleniyor. Alımlar Türkiye Geneli Taşra Teşkilatlarına yapılacak. Adayların KPSS puanı durumları sınava katılma şansını arttıracak. İşte detaylar.

2020 Yılı GUY Alımları Başvuru Süreci Başladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı 2020 yılı 1000 Memur Alımı Yapacak. Alımlar Giriş sınavı ile yapılacak. Bu kapsamda 24 Ekim 2020 tarihinde yayımlanmış olan memur alımı ilanı için başvurular 09 Kasım 2020 tarihi itibari ile başladı. En geç 20 Kasım 2002 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecek. 

Başvurular sadece Başkanlığın resmi internet adresi olan //sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır.

Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

Kimler Başvuru Yapabilecek? KPSS Şartı Nedir?

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç aklabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Olarak İse:

Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

Yaş Şartı: 01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

GUY Alımı KPSS Şartı Nedir?

ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şartı aranacak. Adayların KPSS'den almış oldukları puan ile değerlendirme yapılacak. Bu yönde KPSS Puanı ek yüksek olan adayların şansı aratacaktır.

2020 Yılı GUY Alımı Sınavı Ne Zaman?

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Giriş sınavının yazılı bölümü 12 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 10:57
YORUM EKLE