Bakan Açıkladı: Aile Bakanlığına 2018'de 3 Bin ASDEP Personeli Alınacak. İşte Alım Yapılacak Bölümler!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA, katıldığı televizyon programında ASDEP alımlarında yapılacak alımları değerlendirildi. Ne kadar ASDEP alınacağı belli oldu. Alım yapılacak personelin hangi bölümlerden alınacağını öğrenmek için detaylar haberimizde..

Bakan Açıkladı: Aile Bakanlığına 2018'de 3 Bin ASDEP Personeli Alınacak. İşte Alım Yapılacak Bölümler!

Aile Bakanı Fatma Betül Sayana KAYA, katıldığı bir televizyon programında Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına yapılacak olan personel alımına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Sayan, ASPEP'de 2018 yılında ne kadar ASDEP alınacağını ve bu alımlarda hangi bölümlere kontenjan ayrılacağını ilk kez açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal yardım ve hizmetlerinde, ihtiyaç duyulan aile ve bireylerin sosyal yardımcıların yararlandırılmasında ve koşulların iyileştirilmesinde önemli bir adım olarak atıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kayıtlı olarak rehberlik yönlendirme faaliyetleri sürdüren ASDEP projesi kapsamında Bakan Sayan KAYA TBMM'de 2018 yılı bütçeleri esnasında 1500 ASDEP personeli alınacağı müjdesi vermişti. Bakan Sayan bugün katıldığı televizyon programında atama bekleyenlere önemli bir müjde ererek 3 in ASDEP alımında hangi bölümlerde alımlar yapılacağını açıkladı.

HANGİ BÖLÜMERDEN ALIM YAPILACAK?

Bakan Fatma Betül Sayan KAYA'ın ASDEP personel alımlarına ilişkin yaptığı açıklamada 5 bölümden alım yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada "2018'de de inşallah 3 bin yeni ASDEP personelinin istihdamını sağlayacağız. Psikoloji, Rehberlik Psikolojik Danışmanlık, Sosyologlar, Çocuk Gelişim Uzmanları, Sosyal Hizmet Uzmanlarından alım yapacağız.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sosyoloji
Sosyoloji - 5 yıl Önce

Her okula 1 sosyolog!...

Psikologg
Psikologg @Sosyoloji - 5 yıl Önce

Okulda sosyoloğun ne işi var??? Her okula bir psikolog denilse anlarım da. Bilmiyorum ne alaka yani okulda ne yapacaksınız. Zaten her yere alınıyorsunuz sayenizde rehabilitasyon merkezinde asgari ücrete sürünüyoruz. Sen yapmazsan 1000 liraya çalışacak sosyolog buluruz diyorlar açık açık. Ben girmişim psikolojiye 400 küsur puana ama sizin sayenizde lise mezunu bizden daha itibarlı. Kendi mesleğinize sahip çıkın bizim alanımızdan da pdr nin alanından da uzak durun artık!! Çok dolu olduğum tek meslek grubusunuz.. Evet shu ve psikolog kesinlikle daha mantıklı bir seçim olacaktır.

faruk
faruk @Sosyoloji - 5 yıl Önce

her okula bir sosyal çalışmacı .

anonim
anonim - 4 yıl Önce

neden aile ve tüketici bilimleri alınmıyor aile ile ilgili eğitimi en çok biz alıyoruz.

okul
okul - 5 yıl Önce

okul öncesi de alın neolur

Eylül
Eylül - 5 yıl Önce

Sayın Bakanım sosyal hizmetler on lisans programı içinde olsun

Shu
Shu - 5 yıl Önce

Her okula sosyolog diye arkadass 2 bolumude okuyan biri olarak hem sh hem sosyolog. Okul icin en gereksizz bolumlerdensiniz. Sen gel sh oku sonra niye bu paradoks icinde oldugunu anlaa !!! HER OKULA SHU

HAMDİ KARATAŞ
HAMDİ KARATAŞ - 5 yıl Önce

Kıymetli Bakanım Okul öncesi Çocuk Gelişimi Bölümü lisesi mezunlara usta öğretici belgesi olan mezun Engellilere çokça kontejan ayırmanızı arzular en derin saygılarımı sunarım Allah CC yar ve yardımcınız olsun. biz sizi çok seviyoruz. Merhametli Bakanım.

Shu4i4949494
Shu4i4949494 - 5 yıl Önce

Her okula SHU

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

sayın bakanım.alum ilanları nezaman.4 gozle bekliyoruz artık