ASDEP 1000 Personel Alımında KPSS Baraj Puanı Yok! Yaş Şartı 65

2019 yılının beklenen personel alımı ilanı yayımlandı. 1000 kişilik kadro ile ASDEP personel alımı yapılacak. KPSS ve Yaş şartı adayları sevindirdi. Detaylar?

ASDEP 1000 Personel Alımında KPSS Baraj Puanı Yok! Yaş Şartı 65

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Türkiye geneli 81 ilimizde bulunan birimlere farklı alanlarda ASDEP personeli alımı yapılacak.Alımlar sözleşmeli olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında yapılacak. Ayrıca adayların diğer genel ve özel başvuru şartlarını taşıyor olmaları gereklidir.

TÜRKİYE GENELİ ALIM YAPILACAK

ASDEP kapsamında 1000 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yayımlanan duyuruda alımların Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, Aile ve Tüketici Bilimler ve Çocuk Gelişimi alanlarında yapılacağı ve 81 il için personel alınacağı açıklandı.

KPSS ŞARTI ADAYLARI SEVİNDİRDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatına alımını yapacağı 1000 personel alımı için KPSS şartını açıkladı. Yaymlanmış olan ilana göre adaylardan KPSS şartı aranacak ancak ilana bakıldığında adaylardan Baraj Puanı şartı aranmadığı görülüyor.

Bu kapsamda, Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS (B) grubu puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sıralama sonucunda son sıradaki aday ile aynı KPSS puanına sahip olan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır.

YAŞ ŞARTI'DA SEVİNDİRDİ!

KPSS şartından sonra adayları sevindiren bir diğer haber ise yaş şartı oldu. Devlet Personel başkanlığı tarafından gelmiş olan ilana göre 1000 ASDEL alımlarında adaylardan 65 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacak. bilindiği gibi tüm memur ve personel alımlarında yaş şartı 35 olarak belirtilemkte ve bir çok aday yaş yüzünden malesef açıkta kalmaktadır. Ancak ASDEP personel alımlarında böyle bir durum olmayacak.

DİĞER ŞARTLAR NEDİR?

Adayların KPSS ve Yaş şartından sonra Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak ve 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinin A bendindeki (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR 27 KASIM 2019 BAŞLIYOR!

ASDEP personel alımı başvuruları 27 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olup başvuruların en geç 06 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması istenmektedir. Başvurular Elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR BURADA TIKLA SENDE KATIL

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:35
YORUM EKLE