Aile Bakanlığı 2020 Yılı ASDEP Alımı Ne Zaman? ASDEP Şartları Nedir?

2020 yılı ASDEP alımı ilanı bekleniyor. Gözler Aile Bakanlığında ve yayımlanacak yeni ilanlar bekleniyor. Peki ASDEP başvuru şartları nedir?

Aile Bakanlığı 2020 Yılı ASDEP Alımı Ne Zaman? ASDEP Şartları Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alımı yapılan ASDEP alımı için yeni duyurular bekleniyor. En son 2019 yılında yapılmış olan ASDEP alımları için 2020 yılında da yeni ilan yayımlanacak mı? ASDEP Personeli şartları nedir? Genel ve Özel şartları sizlerle İşin Olsa ekibi olarak paylaşıyoruz.

ASDEP Nedir?

ASDEP, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan ve sözleşmeli olarak çalışan ve açılımı Aile Sosyal Destek Personeli Pozisyonudur. ASDEP Alımları, Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, Aile ve Tüketici Bilimleri ve Çocuk Gelişimi alanlarında yapılır. 

Kimler ASDEP Alımına Başvuru Yapabilir?

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Ayrıca en önemlisi Eğitim ve KPSS şartını taşıyan adayların başvuruları kabul edilecek.

Eğitim Şartı Nedir?

Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak gereklidir.

KPSS Şartı:

Süresi dolmamış Kamu personeli Seçme Sınavından B Grubu puanından Lisans seviyesinde P3 puan türünden puana sahip olmak gereklidir. Adaylardan KPSS Baraj puanı şartı aranmaz ve en yüksek puana göre değerlendirmeler yapılır.

Yeni ASDEP Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu yönde bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz yıllara baktığımızda 2019 yılında ASDEP Alımları için başvuru ekranı Kasım ayında açılmıştı. ASDEP Alımlarına başvuru yapmak isteyen adaylar bu yıl ilanın yayımlanmasını bekliyor.

Bu yıl ASDEP Alımları Ertelenebilir Mi?

Bildiğiniz gibi ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs sebebi ile bir çok sınav ve alımlar ertelendi. Hatta Bu yıl okullarında tatil edilmesi ile birlikte ASDEP Alımları ertelenebilir. Ancak Aile Yardımlarının yapılması için alımlar hızda kazanabilir. Bunun hakkında bir açıklama veya ilan geldiğinde haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını ücretsiz olarak indiriniz.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 01:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma
Fatma - 3 yıl Önce

Sosyal Hizmetler Önlisans ataması da yapılsın lütfen. Bu bölümü boşuna mı okuduk. Atama olmayacaksa bu bölüm kapatılsın. Onlarca mezun mağdur olmasın.

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Sosyal hizmet ön lisans ataması bekliyoruz. Okuduk ama boşuna mı