400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alınacak! Başvurular Başladı!

400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. İŞKUR tarafından yapılan memur personel alım açıklamasına göre başvuru şartları ve başvuru tarihileri haberimizde.

400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alınacak! Başvurular Başladı!

Devlet Gelir Uzmanı alımlarında başvurular devam ediyor. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanan 400 Gelir Uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Başvurular 10 Temmuz tarihinde başladı; İstatistik mezunlarından KPSS P12 puanından 50 kişi alımı yapılacak. Hukuk, İktisat, İşletme, İİBF ve Hukuk mezunları arasında P48 puanı ile 300 kişi alınacak. Diğer grup atamasında Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Enformasyon Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği grubunda P3 puan türünde 50 kişi alınacak. Buna göre adaylara 4 Ağustos tarihinde yazılı sınav yapılacak. 

SINAV BAŞVURU TARİHLERİ;

Devlet Gelir Uzmanı alımları sınav başvurusu 10 Temmuz tarihinde başladı. Son başvuru ise 19 Temmuz saat 17:30'da sona erecek. Adayların ilgili KPSS puan türlerinden en az 70 puan almış olması, //sinav.gib.gov.tr adresi üzerinde bulunan online kayıt sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. Posta başvuruları kabul edilmeyecek. 

400 kişilik Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımlarında yazılı sınav 4 Ağustos tarihinde yapılacak. Sınavın yapılacağı sınav merkezi ile 25 Temmuz tarihine kadar duyurulacak. 

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 10:11
YORUM EKLE