Marmara Üniversitesi personel alımı için ilan yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 11 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Marmara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek amacı ile 71 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 15 Temizlik Görevlisi, 

Ön Lisans Mezunu: 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Tekniker,

Lisans Mezunu: 40 Büro Personeli, 1 Hemşire, 2 Mühendis, ,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aramacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Başvuruda buluncak adayların KPSS Puanları ele alınacak değerlendirme yapılacak. Meslek ve Eğitim seviyesine göre KPSS puan sıralaması yapılacak olup En yüksek puana sahip olan adaylar değerlendirmeye alınacaktır.

Mesleğe Göre özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece elektronik ortamda alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 11 - 25 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://basvuru.marmara.edu.tr/personel

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim