Tarık Akan Hayatını Kaybetti! Ölüm Nedeni Açıklandı

Türk sinemasının en ünlü isimlerinden bir tanesi olan Tarık Akan bu sabah hayatını kaybetti. Ölüm nedeni hakkında açıklama yapıldı.

Tarık Akan Hayatını Kaybetti! Ölüm Nedeni Açıklandı
Türk sinemasının en bilinen isimlerinde bir tanesi olan Tarık Akan uzun süredir tedavi altındaydı. Usta oyuncunun kanser tedavisi gördüğünün öğrenilmesi ile kurtulma şansının düşük olduğu düşünceleri hızla yayılmaya başladı. Bugün sabah saatlerinde ise Gazete yazarı Ali Eyüboğlu ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı usta oyuncu Tarık Akan'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ölüm Nedeni Nedir?

Tarık Akan'ın hayatını kaybetmesi ile sevenleri neden öldüğün konusunda bilgi sahibi olmak istedi. Bunun üzerine Tarık Akan'ın uzun süredir kanser tedavisi gördüğü açıklanırken akciğer kanserini bir türlü yenemeyen 66 yaşında ki Tarık Akan'ın hayatını kaybettiği belirtildi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz Ağustos ayında Tarık Akan'ın akciğer kanseri tedavisi gördüğü açıklanmış ve Bodrum'da ki evinde kimse ile görüştürülmeyerek tedavisine devam edildiği kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bu paylaşımın ardından bir ay gibi bir süre geçmeden usta oyuncu hayata gözlerini yumdu.
Gerçek isminin Tarık Tahsin Üregül olduğu bilinen ünlü oyuncunun Türk sinema sektörünün bilindik oyuncularından olduğu bilinmekte olup her filmde kendine özgü lakapları ile sevenleri tarafından bilinmektedir. Genel olarak Hababam Sınıfı serilerinde aldığı lakap ile ''Damat Ferit'' olarak bilinen Tarık Tahsin Üregül 1990 yılında en iyi erkek oyuncu kategorisine aday olmuştu.

YORUM EKLE