Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli 171 personel alımı yapacak. Bakanlık bünyesine 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B olarak istihdam edilmek üzere KPSS puan sırası ile sözleşmeli personel alınacak. Şartlar nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak?

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Personel Kontenjanları:

Kültür ve Turizm Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde yayımlanmış olan ilana göre Bakanlık bünyesine 35 farklı şehirde olmak üzere " Ankara , İstanbul , İzmir , Afyonkarahisar , Batman , Bingöl , Bitlis , Bolu , Burdur , Denizli , Eskişehir , Gümüşhane , Hatay , Kars , Kayseri , Konya , Kütahya , Muğla , Samsun , Sivas , Şırnak , Van , Ağrı , Antalya , Çanakkale , Edirne , Uşak , Bursa , Erzurum , Kastamonu , Mersin , Tokat , Yozgat , Zonguldak , Adana " illerinde sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alım yapılacak kontenjanlar ise,

Lise Mezunu: 43 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 2 Kadın ve 41 Erkek ), 5 Şoför, 83 Temizlik Personeli ( 16 Kadın ve 67 Erkek )

Ön Lisans Mezunu: 19 Büro Personeli, 11 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 8 Erkek ve 3 Kadın )

Lisans Mezunu: 10 Büro Personeli,

Mülakat Yapılmayacak!

Bakanlığın sözleşmeli personel alımı ilanı için herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Bu kapsamda adayların KPSS Puan sırası ele alınarak yapılacak puan sıralaması ile herhangi bir sözlü veya yazılı sınav yapılmaksızın ASİL adaylar belirlenecek. Ayrıca yine puan sırasına göre kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek YEDEK adaylar sıralanacaktır.

Başvurular Başlıyor!

Bakanlık sözlşemeli personel alımı başvurusu için süreç başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Başvurular ise önümüzdeki hafta başlayacak. Sadece online yapılacak başvurular geçerli olacaktır.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Başvuru Tarihleri: 23 Ocak - 12 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Kimler Başvuru Yapabilecek?

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlayan adaylar başvuru yapabilecektir. Bunun dışında adaylardan KPSS, Eğitim ve mesleki nitelikler aranacak.

KPSS Şartı olarak 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranacaktır.

Ayrıca mesleki niteliklere ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-171-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-lise-h43495.html