27. Dönem POMEM Polis Alımı için Geri Sayım Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü 27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis laımı için geri sayım başladı. Alım ne zaman yapılacak?

27. Dönem POMEM Polis Alımı için Geri Sayım Başladı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yüz binlerce polis görevlerini icra etmeye davam ederken mevcuttaki açığın kapatılması için aralıklarla polis alımları gerçekleştirilmeye devam ediyor. Buna göre geçtiğimiz sene 26. dönem POMEM alımları gerçekleştirildi ve adaylar eğitime başladı. Koronavirüs kapsamında eğitimler oldukça geç başladı ve geçtiğimiz günlerde Polis Akademisinden yapılan duyuru ile korona virüs tedbirleri kapsamında eğitimlerin başladığı müjdelendi. Buna göre adaylar şimdi gözlerini 27. dönem POMEM polis alımına çevirdi. Peki polis alımları ne zaman yapılacak, 27. dönem alımlarının ne zaman yapılacağı belli mi?

Adaylar Geri Sayıma Başladı

Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 6 Eylül tarihinde yapıldı ve sonuçları 22 Ekim tarihi itibari ile başlayacak. POMEM'e ön lisans mezunu adaylar da başvurabildiğinden dolayı alım ilanı 22 Ekimden hemen sonra olmayacak. Bu sebepten dolayı ön lisans mezunu adaylarında KPSS'ye girmesi ve bu sonuçların da açıklanmasının bekleneceğine büyük olası gözle bakılmaktadır.

Kasım ile Aralık Arası Bekleniyor

Önlisans mezunu adaylarında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sonuçları açıklandıktan sonra ilanın kamuoyuna duyurulması ön görülmekte olup yapılan tahminlere göre Kasım ayının ortası ile Aralık ayının başı arasında alımların gerçekleşeceği büyük olası durmaktadır. Buna göre bu sene pandemi süreci sebebi ile polis alımlarında biraz gecikme yaşanacak ancak yine her sene olduğu gibi bu sene de polis alımlarına devam edilmesi beklenmektedir.

Polis alımlarından ilk haberdar olmak için hemen aşağıda yer alan linklerden sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eylül
Eylül - 2 yıl Önce

Yaş şartı lütfen. Lisans 32 olsun yüksek lisans 35 olsun rica ediyoruz Bu konu da artık göz aradı edilmesin

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Lise mezunu dışardan bayan alımı yapın yine lütfen