Bin 500 Zabıt Katibi Alımı Yapılması Bekleniyor! Ne Zaman Alım Yapılacak

Adalet Bakanlığının yıl içerisinde bin 500 zabıt katibi alımı daha yapması bekleniyor. Alımların ne zaman yapılacağına dair bilgi var mı?

Bin 500 Zabıt Katibi Alımı Yapılması Bekleniyor! Ne Zaman Alım Yapılacak
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamasında yıl içerisinde toplam 3 bin zabıt katibi alımı yapılacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından bir kaç ay geçtikten sonra Adalet Bakanlığından yayımlanan bildiri ile toplam bin 583 zabıt katibi alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşılmış ve gerekli niteliklerin ne olduğuna dair duyuru yapılmıştı.

Bekir Bozdağ 3 bin alımın yapılacağını duyurmuş ve bin 583 alım yapılınca bin 500 alımın daha yapılması beklenmekteydi. B konu hakkında şu an için her hangi bir açıklama yok fakat yıl içerisinde bin 500 zabıt katibi alımının daha yapılması beklenmektedir.

Alımların Ne Zaman Başlayacağına Dair Yorumlar

Adalet Bakanlığı bin 583 zabıt katibi alımı tamamlandı. Bu alımların üzerinden bir süre geçtikten sonar yeni alımların yapılması beklenmektedir. Ancak bunun için yeni Kamu Personeli Seçme Sınavının yapılması beklenebilir. Sınavların yapılması ve sonuçların açıklaması ile yeni alımların yıl sonuna kadar özellikle Kasım 2016 veya Aralık 2016 tarihinde yapılması bekleniyor. Ancak Maliye Bakanlığı ile görüşmeler olumsuz yönde olursa alımların gelecek seneye de kalabileceği tahmin ediliyor. Şu an için Adalet Bakanlığından ya da Bakan Bekir Bozdağ'dan konu hakkında her hangi bir açıklama bulunmamaktadır. Fakat önümüzde ki aylar içerisinde mutlaka zabıt katibi alımı hakkında yorumların yapılması ve alımların ne zaman olacağına dair bazı tahmini tarihlerin verilmesi beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE