27. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları Nedir?

27. dönem POMEM 10 bin polis alımı ilanında hangi şartlar aranacak, adayların sahip olması gerektiği özellikler nelerdir?

27. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında 10 bin kişilik polis alımının yapılması beklenmektedir. Adaylar şimdiden ilanın ne zaman yayımlanacağını büyük bir merak ile beklenirken bir yandan da hangi şartlar aranacak, 27. dönem POMEM aranan şartlar, başvuru şartları nedir gibi aramalar yapıyor. Sizler için yayımlanacak olan ilanda aranacak olan şartlara yönelik haberimizi yaptık.

Aranacak Şartlar Nedir?

27. dönem POMEM'e müracaat edebilmek için adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, ön lisans ya da lisans mezunu olmak, KPSS P93'den 65 ile üzerinde veya KPSS P3'den 60 üzerinde puan almış olmak, erkek adaylar için 167 cm ve üzeri, kadın adaylar için 162 cm ve üzerinde boya sahip olmak, vücut kitle endeksinin 18.00 ile 27.00 arasında olmak, alkol uyuşturucu ya da uyarıcı madde tedavisi görmemiş ya da görmüyor olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, görevini engelleyici sağlık sorunu olmamak, vücudunun görünen kısımlarında 5 metreden eşgal belirleyici iz olmamak, 1 Ocak 1991 ve sonrasında doğmuş olmak.

Yukarıda 27. dönem POMEM polis alımında başvuru şartlarının ne olacağı, hangi şartların aranacağına yönelik bilgiler verilmiştir. Boy, kilo, yaş, KPSS ve diğer şartlar yazılmış olup sağlık yönetmeliği, daha detaylı şartlara yönelik bilgiler ilan geldiğinde belirtilecek olup yukarıdaki şartlara uyum sağlayacak olan adayların müracaat edebileceği bilinmektedir.

Polis ilanı geldiğinde anlık bildirim almak ve ilanı kaçırmamak ister misiniz? Hemen mobil uygulamamızı indiriniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 2 yıl Önce

Lutfen yas sınırı esnetil sin geciken alimlar yaş sınırını etkiliyor

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Lutfen yas sınırı esnetil sin geciken alimlar yaş sınırını etkiliyor

alibey
alibey - 2 yıl Önce

yaş sınırı kesinlikle esnetilmeli..

ahmet  kaya
ahmet kaya - 2 yıl Önce

renk körlüğü kalksın en azınfan kısmi renk körlerine bir şans verilsin lütfen bakanım