TYP ile 4 Bin İşçi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 4 binden fazla işçi alım ilanı yayımlanmıştır. Yayımlanan bu ilanlara başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

TYP ile 4 Bin İşçi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir

Kamu kurumlarına TYP ile işçi alım ilanları yayımlanıyor

Uzunca süreler önce müjdelenen ve kamuoyuna duyurulan TYP kapsamındaki ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Müjdesi verilen hem iş arayan vatandaşlara geçici süreli de olsa iş imkanı sunan hem de kamu kurumlarının dönemsel personel ihtiyaçlarını gidermede önemli rol oynayan Toplum Yararına Program (TYP) ilanları yayımlanıyor. Bu ilanlara başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılıyor. Adaylar isterlerse ilgili TYP numarasını not edip, iş ve meslek danışmanları aracılığıyla İŞKUR il veya ilçe müdürlüklerinden de başvurularını yapabiliyorlar. İŞKUR üzerinden yapılabilen bu başvurular için adayların taşıması gereken bazı şartlar bulunuyor.

TYP ilanlarına başvuru şartları

İlanlara başvurabilmek için açıköğretim fakültesi dışında bir kurumda eğitim almıyor olmanız, herhangi bir sosyal yardımdan yararlanmıyor ve bir iş yerinde sigortalı (maaşlı) çalışmıyor olmanız gerekmektedir. Başvurular bu şartlar üzerinden yapılabilmektedir. Ek olarak üniversite öğrencileri yaz dönemlerinde yayınlanacak TYP ilanlarına başvuru yapabilmektedirler. Bu konu hakkında daha fazla bilgi ve doğru sonuca İŞKUR müracaatlarınızla ulaşabilirsiniz.

4000 kişiden fazla işçi alımı yapılıyor

Şuanda yayımlanan İŞKUR işçi alımlarında TYP ile yürütülen 4 binden fazla işçi alım ilanı bulunmaktadır. İŞKUR resmi web adresi ziyaret edildikten sonra üst taraftaki menüde yer alan TYP sorgulama bölümünden, mevcut TYP ilanlarına ulaşabilir, üye girişi yaparak ya da iş ve meslek danışmanınıza müracaat ederek başvurularınızı yapabilirsiniz.

TÜM TYP İLANLARI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail arık
İsmail arık - 4 yıl Önce

Servis şoförüyüm src psikoteknik belgelerim var ambulans şoförlüğü belgelerim var ilginize.

Serpil
Serpil - 4 yıl Önce

Sinop gerze varmi acaba

Aynur
Aynur - 4 yıl Önce

Adana varmı acaba