Yurt Dışında Nasıl İş Kurulur?

Yurt Dışında Nasıl İş Kurulur? Artık yurt dışında yaşayacaksınız ama orada ne yapacağınızı bilmiyorsunuz

Yurt Dışında Nasıl İş Kurulur?

Yurt Dışında Nasıl İş Kurulur?

Artık yurt dışında yaşayacaksınız ama orada ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Yurt dışına gidip başkasının emri altında çalışmak size çekici gelmiyorsa işte sizler için Yurt Dışında nasıl İş Kurulur? Sorusunun cevabı…. Artık yurt dışında iş kurmak eskisi kadar zor değil. Fakat başlangıç aşamasında dikkat etmek gerekiyor. Siz de yurt dışında yaşamak ve bir iş kurmak istiyorsanız mutlaka şimdi söyleyeceklerimize dikkat etmeniz gerekiyor. Yıllar öncesinde yurt dışına çıkmak ve yurt dışında bir iş sahibi olmak bir hayli zordu. Fakat günümüzde kendi ülkemizde nasıl iş kurabiliyorsak yurt dışında iş kurmakta o kadar kolay hale geldi. Üstelik ülkemizden daha az riskli ve çok daha ekonomik. Küçük işletmeler ve girişimciler için yükselen piyasalar büyük bir fırsat haline geldi. İşte yeni bir işe başlarken dikkat etmeniz gereken 6 unsur;

1- Siyasi ortam ve mülkiyet hakları Bazı Dünya ülkeleri yabancıların sahip olduğu mülk ve/veya işletmelere el koyar. İşte bu ülkeleri araştırıp onlardan uzak durmanız size yarar sağlayacaktır. Diğerlerinin de yabancılara tanınan mülkiyet hakları ve tam erişimle ilgili kusursuz tarihleri vardır. Bu anlamda siyasi risklerin minimum olduğu bir ülke ile çalışmanız büyük önem taşımaktadır.

2 – Ekonomik durum Başarı anlamında şansı yüksek olan ülkeler, işsizlik oranı az veya düşmekte olan, borcun GSYH’ya oranı düşük olan ve güçlü tüketim harcaması olan ülkelerdir. Düşük enflasyon, büyüyen orta sınıf ve yükselen gelirler pozitif işaretlerdir. Aslında ekonomisi durgun olan bir ülkede iş kurarak da kar elde edebilirsiniz, fakat oldukça zorlu bir görevin sizi beklediğini unutmayın.

3 – Sektörle ilgili kişisel bilgi birikiminiz Başlangıç maliyetlerinize yönetimsel yardımları mutlaka ekleyin. Sektörde deneyimi ve bağlantıları olan güvenilir yerel bir işletmeyle partner olmak başarı şansınızı artıracaktır. Her zaman becerilerinizi ortaya koyabileceğiniz bir ortam bulmak sadece başlangıç yatırımı yapmaktan daha faydalı olacaktır.

4 – Pazar araştırması İş kurmak istediğiniz ülkede yapacağınız işin sektörüne göre Pazar araştırması yapmanızın size büyük fayda sağlayacağını unutmamalısınız. Eğer mümkünse sermaye koymadan önce deneme çalışması yapın veya anketler düzenleyin.

5 – Dil bariyerleri İş kurmak istediğiniz ülkenin ana dilini akıcı olarak konuşamıyorsanız, önemli prosedürler dışında tercüme hizmetlerine para vermeyin. Bir tercüman kiralamak masraflarınızı ciddi anlamda arttıracaktır. Haftalık yada aylık olarak çalıştıracağınız iki dil bilen bir personel size daha faydalı olacaktır.

6 – Şirket kuruluş süreci Şirket kuruluş sürecinde Uluslararası Finans Kurumunun ve Dünya Bankasının internet sitelerini inceleyin. Dünya çapındaki 183 ülkede nasıl şirket kurulacağı ve ülkelerin zaman, maliyet ve prosedürler açısından karşılaştırmalarını bu sitede bulabilirsiniz. Yurt Dışında nasıl İş Kurulur? Sorusunu bu yazımızla cevaplamaya çalıştık. Önerilerimizi dikkate alarak Yurt dışındaki iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE