POMEM Polis Özel Harekat PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak? PÖH alımına lise mezunları başvuru yapabilecek mi?

POMEM Polis Özel Harekat PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü yıl içerisinde açık pozisyonlarına göre polis öğrencisi alımlar gerçekleştirmektedir. Alımlar normal polis memuru ve Polis Özel Harekat PÖH sınıfları için gerçekleştirilmekte olup Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Polis Amirleri Eğitim Merkezleri aracılığı ile polis öğrencisi alımları yapılmaktadır.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü bu sene açık pozisyonları için Polis Özel Harekat PÖH alımı gerçekleştirecektir. Peki POMEM Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak, tarih belli oldu mu ve lise mezunu adaylar Polis Özel Harekat PÖH alımına başvuru yapabilecek mi?

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlğü Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak? İşin Olsa ekibimizin yaptığı değerlendirmelere göre bu sene EGM'nin 10 bin 703 PÖH alımı yapması bekleniyor. Alımların ise ancak önümüzdeki aylardan itibaren başlaması beklenmektedir.

KPSS ŞARTI OLACAK MI? EĞİTİM DURUMU NE OLACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat PÖH alımında KPSS şartı aranacak mı? Buna göre KPSS şartının büyük bir ihtimal ile aranmaması ve lise mezunlarının da başvuru yapmalarına olanak sağlanması beklenmektedir. Yine ilanlar yayımlandığında İşin Olsa ekibi olarak sizlere bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 5 yıl Önce

Artık tek umudumuz bir an önce lise mezunu KPSS şartsız olmasıdır inşallah en kısa zamanda olacaktır hayırlısı ile bir sonraki paylasiminiz poh başvurular başladı olarak yapılacak olmasıdır

İbrahim
İbrahim - 5 yıl Önce

35 yasindaki adami ne yapacaklar genc varken

Gülmez
Gülmez - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz sayın iç işleri bakanımız dan

Osman
Osman - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz

Serkan köseoğlu
Serkan köseoğlu - 5 yıl Önce

35 ve askerlik şartı olsun

vilda
vilda - 5 yıl Önce

Boy sartındada esneme olsa daha iyi olur

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Ulkeyi savunmak icin yas ve egitimin ne onemi var bizde ulkemiz icin canimizi ortaya koymak istiyoruz bizde savasmak isiyoruz yasi biraz daha yukari cekin lutfen ve neden hep lisans mezunu sarti araniyor ben onlisans mezunuym benm gibi binlercesi var liseli bi suru canini ortaya koyacak genclerimiz bar biz de vatan yolunda canimizi koymak isiyoruz

Süleyman güngör
Süleyman güngör - 5 yıl Önce

Kesin bi açıklama bekliyoruz