Önlisans Mezunlarına Polis Olma Kapısı Açılıyor! PMYO ve POMEM Çalışmaları Yapılacak

Önlisans mezunu adayların PMYO ve POMEM ile polis olabilmesi için çalışmalar yapılacak. Önlisans mezununa polis olma kapısı açılıyor.

Önlisans Mezunlarına Polis Olma Kapısı Açılıyor! PMYO ve POMEM Çalışmaları Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis olmak isteyenler POMEM ya da PMYO ile polis olabilmektedir. Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) kapsamında polis olabilmek için adayların lise mezunu olması ve YGS'den aranan 260 - 270 gibi baraj puanını almış olması gerekiyor. Şartlarda uyum sağlamakta olan önlisans mezunları PMYO başvurusu yapabilmektedir.

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında ise adayların dört yıllık üniversite mezunu olması gerekmektedir. Yani önlisans mezunu adaylar bu alıma da başvuru yapamamaktadır.

SÜLEYMAN SOYLU HAKLI BULMUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yöneltilen önlisans mezunlarının polis olamama durumu sorulduğun da Bakan Süleyman Soylu önlisans mezuun adayların haklı oldunu belirterek şu anda aktif olarak yapılan polis alımlarında değil ancak bundan sonra ki alımlarda konu hakkında çalışmaların yapılacağı belirtilmişti.

POMEM KAPISI AÇILABİLİR

POMEM alımlarına müracaat edebilmek için adayların bilindiği üzere lisans mezunu olması gerekmektedir. Geçtiğimiz haftalarda 10 bin kişilik POMEM alımında başvurular oldukça düşüktü ve bu yüzden Süleyman Soylu gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu. Bu konu detaylı bir şekilde ele alınacağı için başvuruların yetersiz olmaması ve çok aday içerisinde en iyi kişileri seçebilmek için önlisans mezunu adaylara POMEM kapısı açılabilir.

POLİS ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Polis Maaşları Ne Kadar Oldu 2017!
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 18:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
POPOPOLİS
POPOPOLİS - 3 yıl Önce

LİSANS MEZUNLARI TUTUŞTU.. ŞİMDİYE KADAR HEP SİZİ ALIYOLARDI NE OLDU İNŞALLAH SADECE ÖNKLİSANS AÇARLAR LİSANSI SAF DIŞI BIRAKIRLAR BU ALIMDA. MİLLETİN KARNI DARA GELİYO.. NE FAZLAN VAR SADECE 2 SENE.. ŞİMDİYE KADAR ALINMADI HAK YENDİ O YÜZDEN YAŞ BÜYÜTÜLSÜN LÜTFEN

Ayfer
Ayfer - 3 yıl Önce

Kesinlikle önlisans mezunlarına da bu hak verilmeli. Lütfen bunu isteğimizi gözardı etmeyin.

Ferdi
Ferdi - 3 yıl Önce

Alım azdı diyirsunuzda kpss den önce alım yapılırsa tabi az olur ortalıkta koyun Sürüsu gibi lisans mezunu var ben bizzat Son sinif lisans öğrencisi olarak kpss 20 16 ya girmem rağmen 10 gün erken başlaması nedeniyle geçici mezuniyet belgesi olmadığı için basvuramadim mülakat yerim Aydin pomem çıktı ama gidemiyorum bunlara çare bulun bırakın ön lisans da lisansa tamamlasin

ismail
ismail - 3 yıl Önce

inşAllah olur böyle bir şey çok mutlu oluruz

Anne
Anne - 3 yıl Önce

Lütfen polis alımlarında polis çocuklarına tolerans ek puan verilsin yetkililere rica ediyoruz değerlendirin.teşekkürler

Azimliyiz olucaz
Azimliyiz olucaz @Anne - 3 yıl Önce

Baban polis diye törenans istiyor utanmadan biraz mantıklı konuş terbiyesiz yüzsüz onca asgari üçretle zar zor geçinenin evlatları böyle şeyi demezken sana ne oluyor !

OBJEKTŞF
OBJEKTŞF @Anne - 3 yıl Önce

Ne sebeple? Hak mı kardeşş? Babam çiftçi, yıllarca dağ tapan demeden ot biçti, koyun güttü. Şimdi senin baban polis diye sana tolerans, bana babam çiftçi diye ne gösterecekler?? Hak ettin mi ki sen?

aysee
aysee - 3 yıl Önce

en güzel ve mantıklısı yapılmış olur Önlisansın ne eksiği var bi çok lisanstan daha iyi görev yapabilecek önlisans mezunu var bu ülkede...Lisansların nedir bu istememe durumu anlayamıyorum sonuçta herkes hakkıyla girecek sizin hakkınızı yiyen Önlisanslar mı hayret yaa..!

Polisnoktasi.com
Polisnoktasi.com - 3 yıl Önce

Sacmalamayin zaten şartları tutan önlisans mezunları pmyo girebiliyor bunu süleyman soylu demiş gibi ortaya atmayın.

maho
maho @Polisnoktasi.com - 3 yıl Önce

madem öyle de ben niye başvuramadım? Bir konuda bilginiz yok bide yorum atmışsınız. bizde önlisans mezunuyuz ama başvuramıyoruz

Yaren
Yaren - 3 yıl Önce

Lise cocuklarimizada lütfen acilsinn