Akif Manaf beraat etti

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Yoga eğitmeni Akif Manaf için beraat kararı verdi. "nitelikli cinsel saldırı” ve “kasten yaralama” suçundan yargılanan Akif Manaf beraat etti.

Akif Manaf beraat etti

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Yoga eğitmeni Akif Manaf için beraat kararı verdi.  "nitelikli cinsel saldırı” ve “kasten yaralama” suçundan yargılanan Akif Manaf beraat etti.


İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, sanık Manaf ile tarafların avukatları katıldı.Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Manaf'ın hakkında “cinsel saldırı” suçundan dava açıldığını ancak atılı suçun unsurları itibarıyla oluşmadığı gerekçesiyle sanığın beraatine karar verdi.    

'12 YILDAN 15 YILA HAPİS İSTENİYORDU'

 Heyet, sanık hakkında ayrıca “kasten yaralama” suçundan da dava açıldığını anımsatarak, sanığın atılı suçu işlediği sabit olmadığından bu suçtan da beraatine hükmetti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Akif Manaf'ın “yaralama", "cebir kullanarak cinsel saldırıda bulunmak" ve "nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 12 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 16 Nisan'da yapılan ilk duruşmada, suçlamaların gerek sanık gerek mağdurların saygınlık, onur ve haklarına dokunacak nitelikte olduğuna dikkati çekerek, duruşma içeriğinin yayınlanmasının yasaklanmasına hükmetmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 08:04
YORUM EKLE