Aile ve Çalışma Bakanı Kadrolu Personel, İşçi, ASDEP, Sözleşmeli Personel Açıklaması

Aİle ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk twitter hesabında personel alımı açıklaması yaptı. İlanlar Yayımlanıyor!

Aile ve Çalışma Bakanı Kadrolu Personel, İşçi, ASDEP, Sözleşmeli Personel Açıklaması

Bu hafta gündeme oturan Aile Bakanlığı memur ve persoel alımı adaylar tarafından oldukça ilgi görüyor. Adaylar tarafından da uzun zamandır beklenen ilanlar yayımlanmaya başlandı. 

AİLE VE ÇALIŞMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI!

Aİle ve Çalışma bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk resmi Twitter hesabı üzerinden personel alımı açıklaması yaptı. Yapılan duyuruda " Mutlu birey, uyumlu aile ve müreffeh bir toplum için çalışmaya devam ediyor" dedi ve Sözleşmeli Personel, kadrolu Personeli İşçi ve ASDEP Personeli kadro sayısını açıkladı. Bu saydede toplamda 4 Bin 635 memur ve personel alımı yapılacak. İşte kadro dağılımı:

  • 2313 Sözleşmeli Personel,
  • 322 Kadrolu Personel,
  • 1000 İşçi
  • 1000 ASDEp personeli

BAŞVURULARI BAŞLAMIŞ OLAN ALIMLAR:

Söz konusu açıklama geçtiğimizgün bütçe görüşmelerinde yapılmıştı. Bunun üzerüne ilk olarak ASDEP ilanı geldi ve bu sabah'ta ÖSYM 2323 sözleşmeli personel alım ilanı geldi. 

Bu kapsamda 1000 ASDEP alımı başvuruları 27 kasım 2019 tarihi ile 06 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacak. 2323 sözleşmeli personel alımı işlemleri ise ÖSYM atarfından merkezi yerleştime ile yapılacak olup tercih işlemler 21 kasım ile 27 kasım 2019 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacaktır.

YAYIMLANMASI BEKLENEN ALIMLAR:

ASDEP ve Sözleşmeli personel alımları yayımlandı. Şimdi ise sıra 1000 İşçi alımı ve 322 Kadrolu personel alımları kaldı: 322 kadrolu personel alımı için de ÖSYM'den duyuru bekleniyor. 1000 İşçi alımı ilanı ise Türkiye İş Kurumu aracılığı ile önümüzdeki hafta yayımlanacak.

İlgili beklenen ilanlar yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Aile Bakanlığına yayımlanan 3 bin  313 memur perosnel alımı ilanları hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut47
Mahmut47 - 2 yıl Önce

Sayin bakanim bizler typ iscisiyiz bize kadro lu isci daimi istiyoruz saygilarimla

Hülya Aciksu
Hülya Aciksu - 2 yıl Önce

Akdeniz erdemli