2018 Sona Ermeden 4 Bin ASDEP Personel Alımı Yapılırmı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP personel alımları ne zaman yapılacak? 2018 sona ermeden ASDEP alımı yapılır mi diye merak eden adaylar için son gelişmeleri aktarıyoruz.

2018 Sona Ermeden 4 Bin ASDEP Personel Alımı Yapılırmı?

ASDEP personel alımları ne zaman yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ASDEP personel ihtiyacının giderilmesi için 4 Bin kişilik personel alım ilanı bekleniyor.

2018 yılı son ermeden ASDEP alımları yapılıp yapılmayacağı merak edilmekte. Sosyal Hizmetler, psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri, rehberlik psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezun olan adayların KPSS P3 puan türlerinden en az 60 almış olmaları şartı ile başvuru yapabilmekteler. Başvurularda en yüksek puandan başlanarak aday sayısının dört katı kadar aday mülakat sınavına alınmakta.

2018 YILI BİTMEDEN ASDEP ALIMI YAPILIR MI?

Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı daha önce yapmış olduğu 3 Bin kişilik alımların ardından Bakanlık ve yetkililer adaylara vermiş olduğu personel alım müjdesinin gerçekleşmesi beklenmeye devam ederken bu alımların 2018 yılı bitmeden olup olmayacağı, 2019 yılından sonrasına kalıp kalmadığı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Adaylar yapılacak alımlarda mezuniyet düzeyinde daha fazla mezunun başvuru yapabilmesini istiyor.

ASDEP alımları ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demet ataş
Demet ataş - 2 yıl Önce

Ne zaman alım olacak

madur neden mulakat var
madur neden mulakat var - 2 yıl Önce

82 aldim sosyal clsmc

asdep ne zaman
asdep ne zaman - 2 yıl Önce

verilen soz turulmadi.cunku sesizlik hakim.ama asdep ne zaman.2017 kpss bekliyoruz