Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları sona ermek üzere. Bakanlığa bağlı olan CTE bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 6 farklı pozisyonda olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirmişti.

CTE 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 80 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecektir.

80 Sözleşmeli Personel Ataması Yapılacak kadrolar?

  • 37 psikolog,
  • 16 Öğretmen,
  • 19 Sosyal Çalışmacı,
  • 2 Veteriner,
  • 1 Mühendis (inşaat),
  • 1 Mühendis (gıda),
  • 4 Fizyoterapist,

Başvurular Sona Erdi!

CTE Personel alımı için başvurular 30 Eylül 2022 tarihi ile başlamıştı ve en geç 14 gün Ekim 2022 tarihine kadar yapıldı. Başvurular İnternet üzerinden yapılmış olup ilan detaylarını bir kez daha incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantyı kullanabilirler.

BAŞVURU METNİ VE İLAN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/cte-80-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-2022-ek1-ve-ek2-kontenjan-h42781.html

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinde yer alan “…sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının üç katı kadar aday çağırılır…” hükmü gereği, başvurusunu tamamlayan 14.129 adayın başvurularının incelenmesi ve her bir pozisyon için ayrı ayrı olmak üzere KPSS P3 puan üstünlüğü esas alınarak en yüksek puandan başlanmak suretiyle sıralanması sonucu aşağıda yer alan tabloda belirlenen kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır. 

BAŞVURU SONUÇLARI: https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/80-sozlesmeli-pozisyon-icin-personel-alim-ilani-kapsaminda-sozlu-sinav-ve-mulakata-katilac21102022014507

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

CTE Sözleşmeli personel alımları KPSS Puanı ile yapıldığından adayların değerlendirmeleride KPSS puanına göre gerçekleştirilecek. Pozisyon ve şehre göre yapılacak sıralama ile Kadro sayısının 3 katı aday KPSS Puan sırasına göre seçilerek adaylara açıklanacak. Bu yönde 241 Aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

*Psikolog unvanına başvuru yapan adaylardan 111’inci ve 112’nci adayların KPSS puanları birebir aynı olduğu için Yönetmelik hükümleri gereği her iki aday da sözlü sınava katılacaktır.

KPSS Taban Puan Kaç Olacak?

Adaylarında KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı aranıyordu. Yapılacak değerlendirmelerde KPSS Puanın en düşük 75 puana kadar düşmesi bekleniyor.

Sınav Konuları Nedir?

Sözlü sınav işlemleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü hizmet binasında (Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No:70/1 Altındağ/ ANKARA) yapılacaktır.

Sözlü sınavda;

a) İlgilinin atanacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

b) Atatürk İlke İnkılap tarihi 20,

c) Genel kültür 20,

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20

Puan esas alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı olunabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Mülakat;

İlgilinin davranışı ve genel fiziki durumu 50,

Bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği 50,

Puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Öğrenci adayının sözlü sınavda ve mülakatta başarılı sayılabilmesi için her birinden 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir.

Nihai Başarı Listesinin belirlenmesinde; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayan sıralama dikkate alınacak olup, puanların eşit olması halinde sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı ve diploma notu yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim