Soylu’dan Açıklama! Jandarma, Uzman Erbaş, Korucu Alınacak Mı?

Bakan Soylu 2020 yılına yaklaşırken yeni yılda alımlarla ilgili detaylar verdi. Alımlarla ilgili detaylar ve diğer bilgiler için haberimizi inceleyiniz.

Soylu’dan Açıklama! Jandarma, Uzman Erbaş, Korucu Alınacak Mı?

2020 bütçesine ilişkin çalışmalar TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda devam ederken Bakan Soylu tarafından bu toplantı içerisinde yeni bir açıklama geldi. Bakan Soylu tarafından 2020 yılına ait hedeflenen bekçi ve diğer kolluk kuvvetlerinin sayısı açıklandı. Birçok kişi için müjdeli habere ilişkin detaylar ise şu şekilde.

Plan ve Bütçe Komisyonunda Açıklandı

Bakan Soyu tarafından açıklanan tahmini kolluk kuvveti sayısı ve bekçi alımına ilişkin rakamlar şu şekilde ifade edildi:

"Halen güvenlik personel sayımız, 542 bin 183'tür. Yıl içinde göreve başlayanlar ve alım süreçleri devam edenlerle birlikte yıl sonunda geçen yıla göre yüzde 16'lık bir artış sağlanmış olacaktır. Bekçilerin geri gelmesinden herkes çok mutlu. Burada hedef sayımız, 30 bindir. Halen 21 bin 302 bekçimiz var, 8 bin 242 bekçimizin de alım süreci devam ediyor”

Korucu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Personeli Alımı da Yapılacak

Soylu ayrıca jandarma, uzman erbaş ve diğer alımlar ile ilişkili olarak “Personelde sayının yanı sıra nitelik artışına da önem verdik. Korucularımızın yaş ortalamasını 42'den 32'ye düşürdük. 2 bin 248 korucumuzu uzman erbaş olarak aldık, bunu 5 bine çıkarmak istiyoruz. Profesyonelleşme oranlarında jandarma ve sahil güvenlikte ortalama yüzde 15 artış sağladık. Profesyonelleşme oranımız halen jandarmada yüzde 82, sahil güvenlikte ise yüzde 99,5'tir. 2020 hedefimiz ise jandarmada yüzde 83, sahil güvenlikte yüzde 100'e ulaşmaktır” ifadeleri ile 2020 yılına ilişkin müjdeli alım haberlerini vermiş oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sayın bakanım 2019da 25 bin korucu alacaktınız bi tarih verin lütfen
Sayın bakanım 2019da 25 bin korucu alacaktınız bi tarih verin lütfen - 2 yıl Önce

Sayın bakanım korucu alımı ne zaman

CANER
CANER - 2 yıl Önce

ORTA OKUL MEZUNU BEKÇİ ALIMI BAŞLASIN

Gonullu
Gonullu - 2 yıl Önce

Orta okul uzman erbaş alimi olsun