Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Sonuçları, Yazılı Sınav ve İkinci Seçim Aşamaları Detayları ?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımında başvurularda sona ermek üzere. Peki Uzman Erbaş alımında Uygulanacak yazılı sınav ve ikinci seçim aşamaları nedir? İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Sonuçları, Yazılı Sınav ve İkinci Seçim Aşamaları Detayları ?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki askeri personel ihtiyacını karşılamak üzere 2019 yılı ikinci dönem uzman erbaş alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre başvurular 13 Mayıs 2019 tarihi ile 23 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi ve şimdi başvuru yapmış olan adaylar yazılı sınav ve seçme aşamaları hakkında araştırmalarına başladılar. Bizde bu haberimizde sizlere ilgili detayları paylaşacğaız.

İLANIN DETAYLARI NEYDİ:

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş kadrosu olarak, Yüzer/Kara birliğine Muhafız, Kara birliğine Şoför, Yüzer/Kara birliğine Sıhhiye ve Yüzer birliğine Kurbağa Adam alacağını bildirdi. Bu yönde başvuruları aldı ve sırada seçim aşamaları ve yazılı sınav aşamaları yer alıyor. Eğer başvuru şartlarını ve kılavuzu incelemek istiyorsanız Buraya Tıklayarak ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU SONUÇLARININ AÇIKLANMASI VE SINAVA KATILACAKLARIN BELİRLENMESİ:

Uzman erbaş alımına başvuru yapacan adaylar başvuru sonuçlarını bekliyorlar. Bu yönde yayımlanna kılavuza göre, Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra ilan edilecektir. Başvuru sonuçlarının daha önce açıklanması durumunda adaylara sisteme girmiş oldukları cep telefonu numaraları üzerinden kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri önem arz etmektedir. Sınav tarihleri ve sınav yeri adresleri başvuru sonuçları ile adaylara bilahare ilan edilecektir. Sınavlara giremeyen adaylar için yedek gün planlaması yapılmayacaktır.

UYGULANACAK YAZILI SINAV VE İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI:

Ön Başvuruları kabul edilen adaylar sınava katılacaklar listesinde 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra duyurulacak. İlgili duyuruda adı yer alan adaylar bazı aşamalardan geçeceklerdir. Bunlar;

  • Genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavına (yardımcı dokümanlar adaylara başvuru sonuçları ile birlikte bilahare bildirilecektir),
  • Ön sağlık muayenesine,
  • Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerine,
  • Uygulamalı mesleki bilgi sınavına,
  • Mülâkat sınavına,

2’NCİ SEÇİM AŞAMALARI :

2. Seçim aşamaları Ön Sağlık Muyenesi ve Fiziki Kabiliyet ve Değerlendirme testlerinden oluşmaktadır.

UYGULAMALI MESLEKİ BİLGİ SINAVI :

Sınavda adaylara branşları ile ilgili sorular yöneltilerek uygulama yaptırılacaktır. (Kurbağaadam uzman erbaş adaylarının uygulamalı mesleki bilgi sınavında, SCUBA ile en az 5 dakika süreli dalış yaptırılarak adayların su altı becerileri kontrol edilecek ve 100 puan üzerinden 60 puan alanlar başarılı sayılacaktır).

Bu sınavda başarılı olabilmek için en az 60 ve üzerinde puan almak gerekmektedir. Uygulamalı mesleki bilgi sınavından başarılı olan adaylar bir sonraki aşama olan mülâkat sınavına girecektir.

BAŞVURU SONUÇLARI VE SINAV AŞAMALARI AÇIKLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 14:02
YORUM EKLE