Sahil Güvenlik Komutanlığı: Uzman Erbaş Alınacak!!

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yaptığı açıklamalara göre Uzman Erbaş alımları bugün başlıyor. Peki başvuru şartları nedir? Nereden başvuru yapabilirim? İşte Detay

Sahil Güvenlik Komutanlığı: Uzman Erbaş Alınacak!!

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, Uzman Erbaş alımları bugün başladı. Uzman Erbaş alımlarında fiziki yeterlilik ve yaş sınırı gibi kuralları koyan Sahil Güvenlik Komutanlığı, alımların 30 Eylül 2019 tarihi itibari ile son bulacağınında altını çizdi.

Başvurular, 19-30 Eylül 2019 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlikkomutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

Geçtiğimiz günlerde Kara Kuvvetleri Komutanlığı için sözleşmeli Uzman Erbaş ve Uzman Çavuş alımları yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, Sahil Güvenlik kısmınında önemli olduğunu "Bu durumda kıyılarımızı emanet edebileceğimiz eğitimli askerlerimizin eksik olduğu ortak görüşündeyiz. Bu alanda Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde Uzman Erbaş alımlarına hız kazandırmak istiyoruz. Adayların başvuru şartlarına iyi dikkat edip başvuru yapmaları gerekmektedir" İfadeleri yer alırken, başvuru şartlarına bir göz atalım..

İşte Aranan Başvuru Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (19 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Eylül 2019) diğer şartları taşıyor olmak. İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi:09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)

Detaylı Başvuru Kılavuzu ve Şartlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum - 3 yıl Önce

İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum