Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz gün yayımladığı ilan ile 2020 yılı Uzman Erbaş alımı yapacak. Başvurular sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için başvuruları tamamladı. En az lise mezunu adaylar içerisinden 4 farklı branşa alım yapılacak. Peki Değerlendirmeler nasıl olacak? Atamalar hangi branşa yapılacak? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm bu detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

Başvurular Sona Erdi!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için başvurular 17 Aralık 2020 tarihi itibari ile başlamıştı ve 24 Aralık 2020 tarihi ile bitti. Adaylar başvurularını gerçekleştirdi ve şimdi ise sonuçlar bekleniyor. En az lise mezunu olan adaylar başvuu yaptı.

Alımla Hangi branşlara yapılacak?

Kuvvet Komutanlığı toplamda 4 farklı branş ile 100 kişilik kadro ile Uzman Erbaş alımı yapılacak. Alım yapılacak birlikler Yüzer ve Kara birlikleri olarak. Bu yönde tüm değerlendirmeler sonucunda 30 Telsizci, 20 Şoför, 40 Topçu ve 10 Kurbağa adam pozisyonlarında alım yapılacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 22 Şubat 2021 tarihinden sonra ilan edilecektir. Adaylar başvuru sonuçlarına yönelik itirazlarını, yazılı sınav ve 2’nci seçim aşamalarına kadar olan süre içerisinde yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonuçları ile ilgili, yazılı sınav ve 2’nci seçim aşamaları esnasında ya da sonrasında gelen itirazlar kabul edilmeyecektir. Bu sürenin takibine ve itiraz işlemlerine yönelik sorumluluk adayın kendisinde olacaktır. Başvuru sonuçlarının daha önce açıklanması durumunda adaylara sisteme girmiş oldukları cep telefonu numaraları üzerinden kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri önem arz etmektedir. Sınav tarihleri ve sınav yeri adresleri başvuru sonuçları ile adaylara bilahare ilan edilecektir. Sınavlara giremeyen adaylar için yedek gün planlaması yapılmayacaktır.

Seçim Aşamaları Nedir?

Ön başvuruları kabul edilerek sınava katılacakları ilan edilen adaylar sırasıyla;

  • Genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavına (yardımcı dokümanlar adaylara başvuru sonuçları ile birlikte bilahare bildirilecektir),
  • Ön sağlık muayenesine,
  • Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerine,
  • Uygulamalı mesleki bilgi sınavına,
  • Mülâkat sınavına, tabi tutulacaklardır.

Belirtilen sınav aşamalarının herhangi birinde başarılı olamayan adaylar, bir sonraki aşamaya devam edemezler.

Başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz anında bildirim almak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 13:29
YORUM EKLE