Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılı KPSS'siz 175 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından az önce gelen duyuruya göre 2020 yılı uzman erbaş alımı yapılacağı bildirildi. Peki kontenjan dağılımı ve şartlar nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılı KPSS'siz 175 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Az önce Sahil Güvenlik Komutanlığından gelmiş olan duyuruya göre 2020 yılı uzman erbaş alımı yapılacağı bildirildi. Henüz başvuruları başlamadı ancak önümüzde hafta başlayacak olan uzman erbaş alımı detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz. 

İLANIN DETAYLARI:

Sahil Güvenlik Komutanlığı 26 Şubat 2020 akşam saatlerinde yayımladığı duyuruya göre Komutanlık Karargahı ile bağlısı birlik ve komutanlıklarına istihdam edilmek üzere 5 farklı branşta toplamda 175 uzman erbaş alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde alımlar Serdümen, Kurbağa adam, Topçu, Elektrikçi ve Motorcu kadrolarında yapılacak.

KONTENJAN DAĞILIMI VE ÖZEL ŞARTLARI:

Motorcu: toplamda 60 kişilik kadro ile motorcu alınacak. Adaylardan ise, Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında (Gemi/Bot vb.) Motorcu sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak veya  Meslek Liselerinin; Gemi Makineleri bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Elektrikçi: Yüzer birliğine toplamda 15 Elektrşkçi alınacak. Adaylardan, Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında (Gemi/Bot vb.) Elektrikçi sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.

Topçu: 40 kişilik kadro ile Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak şartı ile topçu alınacak.

Serdümen: Serdümen kontenjanında yüzer birliğine 30 kişilik kadro ile Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Serdümen sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak şartı istenecek.

Kurbağa Adam: 30 kişilik kontenjan ile Kurbağa adam alanında 30 kişi alınacak. Adaylardan ise, Askerlik hizmetini Kurbağaadam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak şartı aranacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NEDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için adaylardan genel olarak, T.C. vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, 2020 Ocak ayı itibari ile 27 yaşını tamamlamış olmak, Askerliğini erbaş/er veya sözleşmeli er/erbaş olarak yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmak olan adaylar için birlik komutanlıklarınca onaylı nitelik belgesine sahip olmak gerekiyor.

Askerliğini yapmış olanlar için terhis süresi üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak,Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv arşatırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından TSKi Jandarma ve Sahil Güvenlik komutnalığı tarafından beliritlen nitelikleri taşıyor olmak.

Ayrıca Sözleşmeli erlikten ayrılmış olan adaylardan kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla uzman erbaşlığa başvurabilirler.

Boy şartı olarak ise, En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-12’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvurular, 03-13 Mart 2020 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
yasin korkutan
yasin korkutan - 3 yıl Önce

sözleşmeli er alımı ne zaman olacak acaba

hakan yaman
hakan yaman - 3 yıl Önce

yaş şartı 35 olmalı