Kara ve Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı Kara ve Deniz kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuruları bitti. Sonuçlar ne zaman yayımlanacak?

Kara ve Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz hafta Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan Askeri personel alımı ilanına göre Kara ve Deniz Kuvveti Komutanlıkları bünyelerine 2019 yılı için sözleşmeli er alımı yapılacğaını belirtmişlerdi. Başvurular 12 kasım 2019 tarihi ilanın yayımlanması ile başladı ve 20 Kasım 23:59 itibari ile sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanmacak? Seçim aşamaları nedir?

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavlarına katılacakları tarih, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanmaktadır. Ayrıca adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj ile bilgilendirme yapılabilmektedir. Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini sisteme doğru bir şekilde girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca, aday bilgilerinde değişiklik olması durumunda bir dilekçeyle MSB Per.Tem.D.Bşk.lığına faks ile müracaat etmeleri önem arz etmektedir.

İkinci veya müteakip dönemlerdeki seçim aşaması sınavlarına ise adaylar yeterli süre öncesinden çağrılmaktadır. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmamaktadır. Bu nedenle, seçim aşamalarına katılma tarihinizi ve neler yapmanız gerektiğini internetten öğrenme zorunluluğu bulunmaktadır.

SINAV VE SEÇİM AŞAMALARI

Başvurusu kabul edilen adaylar, MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA’da veya daha sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde aşağıda belirtilen aşamalardan geçecektir. Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında yazılı sınav yapılmamaktadır. Seçim aşamaları aşağıda belirtilen sıra ile aşamalı olarak gerçekleştirilir. Bu aşamaların birinde başarısız olan aday bir sonraki aşamaya geçemez ve başarısız sayılır.

Adayların bütün işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanacak, tüm aşamalarda başarılı olan adaylar sağlık raporuna yönlendirilecektir.

  • Evrak kabul faaliyetleri,
  • Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının Ek-3’e göre kontrolü),
  • Fiziki yeterlilik testi ,
  • Mülakat,
  • Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 01:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhittin alan Malatya
Muhittin alan Malatya - 2 yıl Önce

Malatya’ya korucu alımı ne zaman olacak sayın bakanım

Mahmut akarsu
Mahmut akarsu - 2 yıl Önce

Ne zaman açıklanacak bu sözleşmeli er

Yücel Taş
Yücel Taş - 2 yıl Önce

Ne zaman açıklanacak sözleşmeli er sonuçları bilgi verirmisiniz milli savunma bakanlığını arıyoruz cevap veren yok lütfen bilgi verirmisiniz ???

Hasan duua
Hasan duua - 2 yıl Önce

Mez

yıldırım ırmak
yıldırım ırmak - 2 yıl Önce

bekliyoruz bi haber verin