15 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? 24. Dönem POMEM Alımları

24. Dönem 15 bin polis alımı (POMEM) ne zaman yapılacak, ilan ne zaman yayımlanacak sorularının yanıtlarını ve gündeme yansıyan açıklamaları ulaştırıyoruz...

15 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? 24. Dönem POMEM Alımları

Geçtiğimiz aylar itibariyle başvuruları alınan ve çok sayıda aday tarafından merakla beklenen 15 bin polis alımıyla alakalı süreç netlik kazandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarıyla beraber gündemde yeniden ilgi görmeye başlayan ve sabırsızlıkla beklenen ilanlar arasında yer alan polis alımlarında; 23. dönem pomem sonuçları açıklandı. Adaylar 15 bin polis alımının yani 24. dönem pomem alımlarının ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

BAKAN SOYLU AÇIKLAMIŞTI

POMEM alımlarıyla alakalı sayının 10 binden 15 bine çekildiğini aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi alımlarını da müjdelemiş ve Mart ayında 8 bin bekçi alım ilanının olacağını duyurmuştu. Bakanın bu açıklamalarının ardından geçen zamanla nhayet 23. dönem sonuçları açıklandı ve meraklı bekleyiş son buldu. Peki 24. dönem pomem polis alımı ne zaman yapılacak? 15 bin polis alım ilanı için tarih belirtildi mi? Bu sorulara yönelik net bir açıklama vermek imkansız. Bakan Soylu tarafından tarihle alakalı bir açıklama yapılmadı, duyurusunun geçileceği söylendi ki bu süreç bekçi alımlarıyla birlikte gündeme gelmişti. Bekçi alım ilanlarına yönelik duyuru da yapıldı ancak ilanlar henüz yayımlanmadı. İki ilanın birlikte yayımlanarak, kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Hem 24. dönem pomem alımları hem de 8 bin bekçi alımıyla alakalı ilan duyurularının yakın tarihte yayımlanması gerekiyordu ancak henüz yayımlanmadı.

Bazı adaylar tarafından bu ilanların yayımlanmayışıyla alakalı süreçlerin seçimden sonrasına kaldığıyla alakalı da iddialar sosyal medyada dolaşıyor. Açıklamanın yapılmayışı da bu noktadaki ihtimalleri adeta kuvvetlendiriyor. Süreç netlik kazanana kadar yaşanan gelişmeleri takip edip, sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

iOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
aday
aday - 4 yıl Önce

Kpss puan şartını düşürün önce aday sayısı az bu yil

24.dönem pomemmm
24.dönem pomemmm - 4 yıl Önce

Önlisans kpss puani düşürülmeli herkes baraj altı kaldı herkes mağdur 69.9 da kaldım 0.1 puan yüzünden hayellerim yıkıldı sınav 2 senede bir yapılıyor yaşa takılıcaz bu sefer lütfen önlisans kpss puanlarini düşürün