KKK, DKK ve HKK Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı 2017

Milli Savunma bakanlığı tarafından duyurusu yapılan Sözleşmeli Uzman Erbaş alım ilanının başvuruları başladı. Adaylar en geç 30 Eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapmalıdır.

KKK, DKK ve HKK Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı 2017

Devlet Personel başkanlıüı tarafından 19 Ağustos 2017 tarihli yapılan duyuruya göre, Milli Savunma Bakanlığı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerindeki ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı kontenjanlarda çok sayıda sözleşmeli olarak uzman erbaş alımı yapacaklar. Uzman erbaş adaylar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak şartı aranacaktır. Adaylar buna göre başvurularını en geç 30 Eylül 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.Ayrıca alım faliyetleri, Başvuru ve kayıt kabul, Fiziki yeterlilik testi, mülakat, Belirlenen branşlardaki (Deniz ve Hava K.K.lığı) adayların uygulama sınavları,Sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemleri şeklinde ilerleyecektir.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerine alım yapacakları braşlar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, uzman erbaş adayları için en az lise veya dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okullardan denkliği onaylı şekilde mezun olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, askerlik hizmetini yapmış adaylar için başvuru tarihinin başladığı günden itibaren 3 ay geçmemiş olmak, 26 yaşından gün almamış olmak, askerli okullardan ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce Subay, Astsubay ve uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak ve ilanın tam metninde verilen tablo 4 teki boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak adaylar en geç 30 Eylül 2017 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular 19 Ağusto 2017 tarihinde ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı. Başvurular Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde bulunan başvuru formuna göre başvurularını online olarak yapacaklardır. İlanın tam metnin iincelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

//www.msb.gov.tr g

https://goo.gl/oGkcz1

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahshsh
Ahshsh - 3 yıl Önce

Nasıl başvuru yapıyoruz?

ali
ali - 3 yıl Önce

yaş 30 olsun

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Ya hocam neden lise orta okul okumuşları neden almiyorsunuz ayırt etmek olur Allah aşkına düşürün 27 yapın yaşıda

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Ya hocam neden lise orta okul okumuşları neden almiyorsunuz ayırt etmek olur Allah aşkına düşürün 27 yapın yaşıda

Türk
Türk - 3 yıl Önce

Yaş anlamsız zaten arkadaş kişinin okuması değil kafasını çalışmasına bakılmalı insanlar imkansızlıktan okuyamamis kişiler ne yapsın anlam veremiyorum ondan sonra insanlar ne tür biri olmuş Anasi babası varsa kardeşi bakmamış oluyor ďevlet önce milletine sahip cikacak eğer kişiler özel sektörde birşey olmuyorsa onu devlette polis,asker v.b olarak yerleştir arkadaş ama ne söylersen söyle sen milletsin birşey bilmezsin anlamazsın derler devletin işine derler.

Hacı
Hacı - 3 yıl Önce

Ben 92 doğumluyim yas tutuyo ama askerligin ustunden 3 seneyi gecti malesef olamiyorum

Hakan
Hakan @Hacı - 3 yıl Önce

1 defa yazsanda anlaşılıyor 5 kez yazmana gerek yok

Hacı
Hacı - 3 yıl Önce

Ben 92 doğumluyim yas tutuyo ama askerligin ustunden 3 seneyi gecti malesef olamiyorum

Hacı
Hacı - 3 yıl Önce

Ben 92 doğumluyim yas tutuyo ama askerligin ustunden 3 seneyi gecti malesef olamiyorum ve bu seneden sonra yasda geciyo